Dr. Alena Pfoseri külalisloeng “Turism kui mäluloome: Vene turismi võrdlev etnograafia postsovetlikes linnades”

Vene-inglise sotsioloog ja kommunikatsiooniuurija Dr. Alena Pfoser esineb 18. juunil kell 14.00 Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudis (ruum A-447) külalisloenguga. Doktor Pfoser kõneleb vene turismist Tallinnas ja teistes endistes Nõukogude Liidu linnades.

Alena Pfoser on Loughborough'i ülikooli kommunikatsiooni ja meediauurignute lektor. Ta on õppinud sotsioloogiat ja vene uuringuid Viinis, Krasnodaris ja Sankt-Peterburgis. Enda doktoritöö kaitses ta 2014. aastal Loughborough'i ülikoolis.

Külalisloeng põhineb kolme aastasel (2010-2021) uurimisprojektil vene turismi etnograafiast kolmes linnas: Tallinnas, Kiievis ja Almatõs. Projekti rahastab Ühendkungingriikide majandus- ja sotsiaalteaduste agentuur (UK Economic and Social Research Council).

Dr. Alena Pfoser on juunis Tallinna Ülikooli Kultuuridevaheliste uuringute tippkeskuse külalisteadur.

This lecture is supported by the (European Union) European Regional Development Fund, (Tallinn University´s ASTRA project, activity A7).