Sree Ganesh Thotempudi külalisloeng "Digital Humanities for Social Sciences and Humanities"

9. detsembril kell 16.00 ruumis M-649 annab Heidelbergi ülikooli teadur Sree Ganesh Thotempudi loengu pealkirjaga "Digital Humanities for Social Sciences and Humanities".

Külalisloeng digihumanitaaria uutest meetoditest

9. detsembril kell 16.00 ruumis M-649 esineb Tallinna Ülikoolis külalisloenguga Heidelbergi ülikooli teadur Sree Ganesh Thotempudi, kes tutvustab enda ja kolleegide uuemat teadustööd digihumanitaaria valdkonnas.

Loeng keskendub projektile "Semantic Blumenbach" (Semantiline Blumenbach), mille käigus analüüsiti saksa arstiteadlase ja antropoloogi Johann Friedrich Blumenbachi (1752-1840) teaduslikku loomingut, eesmärgiga siduda selles leiduvad füüsiliste objektide kirjeldused objektide enestega. Selleks töötati välja uus digitehnoloogiline lahendus, mis lubab automaatselt siduda tekste ja objekte ning mida saab edukalt kasutada teisteski uurimisprojektides. Lisaks tuleb seminaris juttu ka närvivõrgustike mudelil põhinevast tekstituvastuse rakendusest, mis lubab edukalt analüüsida värsstekste.

Ingliskeelne loeng pealkirjaga "Digital Humanities for Social Sciences and Humanities" toimub ruumis M-649.

Kõik huvilised on oodatud kuulama!