Teadus

EKSPERT EETRIS ⟩ Matthew Crandall: “Kas sõjad mõjutavad USA presidendi valimisi?”

Tänases Tallinna Ülikooli vestlussaates "Ekspert eetris" tuleb juttu USA presidendivalimistest ja sealjuures nii kandidaatide sise- kui ka välispoliitikast, aga ka sõdade mõjust kandidaatide valimisel. Teemat avab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvusvaheliste suhete dotsent Matthew Crandall.

Matthew Crandall

Matthew Crandall avab USA presidendivalimiste telgitaguseid ja selgitab eelvalimiste rolli. Ta räägib julgeolekust nii Ühendriikides, aga ka laiemalt maailmas ning sõdade rollist presidendi valimisel. “USA-s on oluline migratsioonipoliitika ja see on nende julgeolekupoliitika fookus. Kui räägitakse julgeoleku tagamisest ja ohust, siis tuuakse enam esile migratsiooni teemadega kaasnevaid hirme,” selgitas Crandall.

Veel arutletakse nii vabariiklaste kui demokraatide kandidaatide üle ja kas üldse ollakse rahul võimalike presidendikandidaatidega, kelle vahel lõpuks valima peab.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava viimase aasta üliõpilane Katriin Lepik.

Vaata saadet