Pressiteade

Tallinna Ülikool on ligi 2130 uue üliõpilase võrra vägevam

Pärast sisseastumisavalduste esitamist 21. juunist 1. juulini, vastuvõtueksameid 5.-14. juulini ja õppetööle tulemise kinnitamist 15.-18. juulil on Tallinna Ülikoolil hea meel, et saab sügisest tervitada ligi 2130 uut üliõpilast. „Covid-19 pandeemia aeg on paika loksutanud meie väärtused ja noored inimesed on hakanud aru saama, millised erialad on väärtuslikud tulevikuski. Loomulikult on meil hea meel avalduste kasvanud arvu üle, ent enamgi teeb rõõmu, et noored on aru saanud kõrghariduse olulisusest," kommenteerib TLÜ arendusprorektor Katrin Saks.

Tallinna Ülikooli üliõpilased.

„Tänase seisuga on Tallinna Ülikooli võetud vastu umbes 1900 Eestist pärit üliõpilast," ütleb TLÜ õppekorralduse spetsialist Grete Mai Keert. Sellest arvust moodustavad 61% kõrghariduse 1. astmesse vastuvõetud (1151) ja 38% 2. astmesse vastuvõetud (724) tudengid. Doktoriõppesse on kinnitatud 23 avalduse esitanut. Tegemist on läbi SAIS-i vastu võetud üliõpilaste arvuga, mis ei sisalda kvalifitseerunud välistudengeid.

Välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist Johanna Kukk jagab, et juulikuu teiseks pooleks on Tallinna Ülikooli võetud vastu 229 välismaalt pärit tudengit, lisaks on 65 tudengit ootenimekirjas. Kõige rohkem välistudengeid alustab sügisest õpinguid Liberal Arts in Humanities (Interdistsiplinaarsed humanitaarteadused; kõrghariduse 1. aste), Communication Management (Kommunikatsioonijuhtimine), Human-Computer Interaction (Inimese ja arvuti interaktsioon) ning International Relations (Rahvusvahelised suhted; kõik kõrghariduse 2. aste) erialadel.

Tallinna Ülikoolis õppima asumise eelduseks on tähtajaks allkirjastatud õppeleping, v.a doktorandid ja välisüliõpilased, kes allkirjastavad lepingu pärast immatrikuleerimist. Vabade õppekohtade täitmise ning ühtlasi ka õppelepingute sõlmimise viimane tähtaeg on 19. august 2021.

Tere tulemast Tallinna Ülikooli!