TLÜ blogi

Põhikoolist ülikooli - kas see on võimalik?

Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia pakub gümnaasiumiõpilastele võimalust teha ülikooli eluga tutvust juba keskkooli ajal ning abistab erialavalikul. Aeg-ajalt juhtub, et Õpilasakadeemia leitakse üles juba põhikooli ajal. Kui kindel siht on silme ees ja pealehakkamist jagub, on ka põhikooli õpilased oodatud enda tulevikku kindlustama. Just nii leidis tee Õpilasakadeemiasse Miia.

õpilasakadeemia

Tere, mina olen Miia ning olen Pirita Majandusgümnaasiumi põhikooli lõpuklassi õpilane. Oma vabal ajal meeldib mulle tegeleda muusikaga, mängida erinevaid instrumente ja laulda. Tunnen huvi eesti keele, kirjanduse ja kultuuri vastu. Lisaks tegelen ka spordiga - kuus aastat olen mänginud jalgpalli, millest kahel esindanud Eesti rahvuskoondist ning hiljuti alustasin ka võrkpalliga. Nüüd leidsin ma tee ülikooli.

Olin varem ka Tallinna Ülikooli Facebooki- ja veebilehte uurinud, kuid Õpilasakadeemia avastasin alles hiljuti. Nimelt leidsin Facebookist postituse ning hakkasin lähemalt uurima, nii et võib öelda, et Õpilasakadeemia kursustele sattusin läbi interneti.

Kohe kui märkasin võimalust õppida rakenduspsühholoogiat, tundus see minu jaoks ainuõige valik! Kursusel soovin avardada oma silmaringi, tutvuda ülikoolieluga, leida uusi tuttavaid ning saada teadmisi just psühholoogia valdkonnast. Ideaalmaailmas tahaksin tulevikus olla õpetaja ning teadmised psühholoogiast tulevad mulle ka seal igati kasuks.

Õpilasakadeemia on mõeldud küll gümnaasiumi- või kutsekooliealistele õpilastele, kuid kutsun ka kõiki teisi ambitsioonikaid ja motiveeritud noori osalema omale meelepärasel kursusel. Osalemine garanteerib sulle uue ja põneva kogemuse. Lisaks saad teha teadliku valiku oma tuleviku osas juba täna ja katsetada, kas huvipakkuv eriala on tegelikult ikka see, millega tulevikus tegeleda tahaksid.

Plaanin enda mõtteid kursuse läbimisel blogivahendusel vahetult jagada, seega hoia minu tegemistel silm peal!

Kohtumiseni Õpilasakadeemias! :)

Loe Õpilasakadeemia kohta rohkem