TLÜ blogi

Tutvu uue kolleegiga: Kristiina Bernhardt

Kristiina Bernhardt töötab alates augustikuust Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis eesti keele kui teise keele didaktika nooremlektorina.

Pilt - Kristiina Bernhardt

Kuidas on teie professionaalne teekond teid praeguse ametikohani toonud?

Olen olnud Tallinna Ülikooliga seotud üle 20 aasta - olen siin lõpetanud nii bakalaureuse- kui ka magistriõppe eesti keele kui teise keele õpetamises ning mõni aeg tagasi kolm aastat ka töötanud. Olen jõudnud tagasi kohta, kus tunnen end hästi ja kus on inimesed, kellega koos on tore töötada. Vahepealsed aastad on olnud täidetud pigem praktilise õpetamisega ja muude töödega, mis on aga kõik üht- või teistpidi keelega seotud: olen õpetanud eesti keelt täiskasvanud uussisserändajatele, tõlkinud vene keelest ilu- ja aimekirjandust ning filme ja telesaateid, proovinud kätt raadiotoimetaja töös.

Miks valisite oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Ma ei saa öelda, et just mina valisin Tallinna Ülikooli, see on selline vastastikune teineteiseleidmine. Eesti keele õppimine ja õpetamine on minu jaoks oluline.  Näen, et selles valdkonnas on palju tööd ja arenguvõimalusi.

Mis on teie suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Loodan, et suurim saavutus pole veel saavutatud, sest siis poleks millestki unistada. Senistest tegemistest olen uhke nende inimeste üle, keda mul on õnn olnud õpetada ja kes on praegu tegusad eestikeelsed Eesti ühiskonna liikmed. Üks lähemaid unistusi on läbida doktoriõpingud ja kaitsta kraad.

Millega teile vabal ajal tegeleda meeldib, kuidas te end tööasjadest välja lülitate?

Mul ei olegi väga põnevaid hobisid. Meeldib kududa ja vahel ka sootuks mitte midagi teha.