TLÜ blogi

Tutvu uue kolleegiga: Lydia Kurus

Suve jooksul liitus Tallinna Ülikooli konverentsikeskusega rõõmsameelne Lydia Kurus.

Pilt - Lydia Kurus

Kuidas on teie professionaalne teekond teid praeguse ametikohani toonud?

Lõpetasin juunis inglise keele ja kultuuri eriala bakalaureuseõppe ning teadsin, et tahan siin samas magistrantuuris jätkata – Tallinna Ülikool on ikka täiega minu ülikool! Õpingute jooksul olin löönud aktiivselt kaasa nii üliõpilaselu korraldamises kui ka ametlikes ülikooli otsustus- ja esinduskogudes. Nõnda läks, et andsin end muuseas vabatahtlikuna üles ka kahele suurele konverentsile, mis kevadel majas toimusid: Juri Lotmani 100. sünniaastapäeva kongress ning maikuus aset leidnud rahvusvaheline tõlkeajaloo teemaline konverents. Kahest ägedast kogemusest piisas täiesti ning mõistsin õige kähku, et olen omas elemendis. Suvel avanes mul võimalus konverentsikeskuse tiimiga liituda ja teadsin siis juba, et see ongi minu jaoks õige väljund.

Miks valisite oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Tallinna Ülikoolis on täpselt minu inimesed! Tunnen, et siinne keskkond sütitab minus lõputult entusiasmi ja pealehakkamist, et alati midagi uut ja veelgi ägedamat välja mõelda. Olen õpingute jooksul Tallinna Ülikooliga nii kokku kasvanud, et tahan siia edaspidigi panustada ja kogukonnale tagasi anda.

Mis on teie suurim saavutus?

Minu senine kick-ass tudengiaktivisti karjäär ülikoolis. Oujee! Siinkohal soojad tervitused mu armsale üliõpilasesindusele.

Millega teile vabal ajal tegeleda meeldib, kuidas te end tööasjadest välja lülitate?

Praegu on minu õpingud, töö ning hobid seotud suuresti ikka ülikooliga, seega võib mind maja pealt leida ka vabal ajal. Kui ma parasjagu tööl või loengus ei ole, jagan aega ja ideid erinevate tudengielu puudutavate külgede vahel – näiteks huvikaitse ja ürituskorraldus on alati hea kombo! Olen loomu poolest seda tüüpi inimene, kes saab energiat eelkõige teistega suhtlemisest, seega kipub minu kalender mind ka töövälisel ajal siia tagasi tooma.