TLÜ blogi

Uus kolleeg – Krista Koval

Digitehnoloogiate instituudi Haridustehnoloogia keskusega on liitunud projektide koordinaator Krista Koval. Saa intervjuust teada, millest Krista unistab.

Pilt - Krista Koval

Palun iseloomusta end ühe lausega. 

Hakkamist täis asjaajaja, kes usub, et tugeva meeskonnaga on kõik võimalik!

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Pean ennast kiiresti kohanejaks ja pealehakkajaks ning arvan, et just see on oskus ja suhtumine, mis on toonud mind ka mu tänase töökohani. Projektide koordinaatorina peab väga kiiresti olukorraga kohanema ja end ümber lülitama ühelt projektilt teisele. Ka varasemates töökohtades olen tegelenud erinevate projektidega, kuid varasemalt ei olnud korraga nii palju aktiivseid projekte. 

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Eelmisel sügisel alustasin õpinguid Tallinna Ülikoolis ning sellest ajast saadik on minu tööelu läbi teinud väga suured muutused. Aasta alguses jäin tööta ning hakkasin otsima uut väljakutset, mis mind kõnetaks. Mõne aja möödudes sain aru, et tundub mõistlik ühendada jõud - töö ja kool samas kohas! Nii ei ole mitte mingit võimalust tuua vabanduseks „Ma ei saanud töölt piisavalt vara ära, et loengusse jõuda“. Lisaks olen alati tahtnud proovida töötada ülikoolis ja näha, kuidas see kellavärk seestpoolt toimib ja töötab.

Mis on Su suurim saavutus? Mille saavutamisest veel unistad?

Unistamise osas on väga kerge vastata – unistan, et 2025. aasta suvel lõpetan andragoogika õpingud Tallinna Ülikoolis ning saan hakata õpitut järjest rohkem enda igapäevatöös rakendama.

Suurim saavutus on Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambli Kuljuse presidendi roll, mida olen saanud erinevatel ajaperioodidel täita. See kogemus on õpetanud mulle väga palju ning kindlasti andis ka vajaliku tõuke minu õpingute algusele Tallinna Ülikoolis.

Millega Sa enda vaba aega sisustad?

Vaba aega sisustan kas rahvatantsu, koolitööde või Solaride vabatahtlikutööga. Praegu tegelen ka Kuljuse 75. juubelihooaja korraldamisega. Kui sellest kõigest aega üle jääb meeldib mulle käia ka jõusaalis. 

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut, filmi või mõnda kultuurielamust?

Sellele küsimusele on mul juba viimastel aastatel kindel vastus. Mind kuidagi väga kõnetas ja kõnetab tänase päevani Silvia Rannamaa „Kadri“.