Koostöö

Tallinna Ülikooli delegatsioon külastab Brasiilia ülikoole

Visiidi käigus kohtutakse Rio de Janeiro ülikoolide juhtkondadega, et leida võimalusi töötajate ja tudengite vahetuseks ning teaduskoostööks.

TLÜ delegatsioon UniRio rektoriga

Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik ja teadusprorektor Katrin Niglas külastavad koos humanitaarteaduste instituudi, ühiskonnateaduste instituudi, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi ning digitehnoloogiate instituudi esindajatega Brasiilia ülikoole, et arendada institutsionaalset koostööd Lõuna-Ameerika regioonis. Visiidi käigus kohtutakse Rio de Janeiro ülikoolide juhtkondade ning eri valdkondade akadeemiliste töötajatega, et leida võimalusi töötajate ja tudengite vahetuseks ning teaduskoostööks.

Visiidi käigus külastatakse nelja ülikooli:

PUC Rio ja TLÜ rektorid

• Federal University of the State of Rio de Janeiro (UniRio)
  • The Pontifical Catholic University of Rio de Janeiro (PUC Rio)
  • Federal University of Rio de Janeiro (UFRJ)
  • State University of Rio de Janeiro (UERJ)

PUC Rioga on Tallinna Ülikool juba varem koostööd teinud - eelmisel aastal sai digitehnoloogiate instituut Erasmus+ üleilmse õpirände rahastust õppejõu ja doktorantide vahetuseks. Lisaks Rio de Janeirole on Tallinna Ülikoolil kahepoolne partnerlusleping PUC Minas (The Pontifical Catholic University of Minas Gerais) ülikooliga Belo Horizonte linnas.

Tallinna Ülikool teeb koostööd ka Brasiilia suursaatkonnaga Eestis, mis on taotlenud Brasiilia riigilt rahastust, et toetada ühe õppejõu toomist Tallinnasse portugali keele kõrvaleriala avamiseks. Mitmeid Brasiilia avalike institutsioonide ja erasektori esindajaid huvitab koostöö Eesti ülikoolidega digitehnoloogiate, e-riigi ja haridusteaduste valdkonnas.