Teade

Tallinna Ülikooli rahvusvahelises Suvekoolis oli osalejaid 46 riigist

Tallinna Ülikooli rahvusvahelises Suvekoolis osales kokku 248 huvilist 46 riigist, kõige rohkem osalejaid oli USAst, Saksamaalt ning Jaapanist.

Suvekooli osalejad

17. juulist 24. augustini toimunud Tallinna Ülikooli rahvusvahelises Suvekoolis osales kokku 248 huvilist  46 riigist, kõige rohkem osalejaid oli USAst, Saksamaalt ning Jaapanist.

Traditsiooniliselt olid kõige populaarsemad kursused eesti ja vene keel, „Short Film“ ning „The Formation of Global Norms in a Changing World Order“. Suvekooli osalejatele pakutud 15 kursuse hulgas oli nii eelmistest aastatest tuttavaid teemasid kui ka täiesti uusi, näiteks „Innovate and Educate“, „Basics of Game Development“ ja „School for Finno-Ugric bloggers“.

Üle 98% osalenutest soovitaks Tallinna Ülikooli Suvekooli oma sõbrale või kolleegile. Kursustel osalenud leidsid, et õppejõud olid asjatundlikud ja innustavad professionaalid ning kursused vastasid osavõtjate ootustele. Eriti positiivsena toodi välja, et õppejõud tõid näiteid ja andsid kasulikke tööriistu, millega saab pärast kursust tööd jätkata. Osalejatele meeldis, et Suvekooli kursused kasutavad õppimisele lähenemist, mis võimaldab olla loominguline ja lahendada probleeme õppimise käigus.

Summer School team 2023

Pildil: Suvekooli tiim 2023

Lisaks akadeemilistele kursustele pakuti osalejatele kultuuriprogrammi, mille raames tutvuti Eesti ajaloo ning kultuuriga: külastati muuseume, vaadati eesti filme, tutvuti Lahemaaga, reisiti Kihnu saarele ning töötoas „A glimpse of Estonian food culture“ maitsti eesti toitu.

Järgmine võimalus sarnastel kursustel osaleda on Tallinna Ülikooli Talvekoolis, mis toimub 2024. aasta jaanuaris.

Anna Kuznetsova
Suve- ja talvekooli projektijuht