Teadussündmus

Tallinna Ülikooli Teadusnädala loeng-kontsert "Ullo Toomi aastal Tantsutaadist sümfooniaorkestri seades"

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester toob alanud hooajal endaga lavale orkestri tegevusse oluliselt panustanud inimesed ja teemad. Teadusnädala raames räägime tantsukunstist.

26.09.2022 kell 18.30 - 19.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar
Ullo Toomi aastal Tantsutaadist sümfooniaorkestri seades

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester

dirigent Martin Sildos

Meenutused Toomist - Angela Arraste

2022. aastal tähistatakse Tantsutaat Ullo Toomi (14. september 1902 – 26. november 1983) 120. sünniaastapäeva. Juubeliaasta väärikaks tähistamiseks korraldab Eesti Rahvatantsuansamblite Liit koostöös Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestriga Ullo Toomile pühendatud kontserdi, kus tulevad esitusele Tantsutaadi loomingu pärlid uute muusikaseadetega ning sümfooniaorkestri saatel.

Silmaringi avardaval loengul kuuleme Tantsutaat Ullo Toomist nii läbi meenutuste kui ka muusika. Eksklusiivne võimalus heita pilk Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri proovisaali ning kuulata uusi seadeid veel enne kui need suurele lavale jõuavad.

Oodatud on kõik tantsu- ja/või muusikahuvilised olenemata erialast ja/või kogemusest!

Angela Arraste on Eesti rahvatantsujuht ja  eesti tantsu õppejõud, koreograaf-lavastaja, Tantsupeomuuseumi asutajaliige. Ta on töötanud üle 30.aasta (1985-2016) Tallinna Ülikooli koreograafia eriala tantsukunsti õppejõuna, olles nii lektori, dotsendi kui ka professori ametikohtadel ja täites aastatel 1998 – 2007 osakonnajuhataja rolli. Angela on Eesti Folkloorinõukogu auliige, lavastanud Folkloorifestivali Baltica Eesti kontserte, kirjutanud suurpidude analüüse, esinenud rahvatantsualastel konverentsidel. Lisaks on ta juhendanud pikka aega Tallinna Ülikooli tantsukollekiivi Soveldaja.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester on Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, mis on repertuaarilt ja tegevusväljundilt tugev kontserdikollektiiv ning professionaalse sümfooniaorkestri kõlaga. Alanud hooajal tähistab orkester oma 10. tegutsemisaastat.

Lisainfo: teaduskorralduse spetsialist Kersti Pado: (+372 6409 145; kersti.pado@tlu.ee).

Vaata ka teisi Teadusnädalal toimuvaid sündmusi siit.

Bänner