Teade

Tallinna Ülikoolil uus haridusteemaline taskuhääling

Eile jõudsid kuulajateni uue taskuhäälingu esimesed osad, mis alustavad hariduse mõtestamist päris algusest - alusharidusest.

Esimese saate salvestus

Tallinna Ülikool kutsus ellu podcasti ehk taskuhäälingu "Haridus eetris", et kõneleda kõikvõimalikel õppimist ja õpetamist puudutavatel teemadel. Saatekülalisi intervjueerivad ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee ja TLÜ kommunikatsioonijuht Sulev Oll. Saated on keskmiselt pool tundi pikad.

Esimeses saates on külas eelkooli pedagoogika lektor Kerstin Kööp ja eelkooli pedagoogika dotsent Tiia Õun. Arutletakse selle üle, kuidas toetab lasteaed laste arengut, mida täpsemalt tänapäeval lasteaias õpitakse ja ette võetakse, kuidas on lasteaiaõpetus ajaga muutnud, ja mida toob endaga kaasa lasteaia uus õppekava. Saatejuht Merilin Aruvee uurib, kuidas Tallinna Ülikoolis lasteaiaõpetajaks õppimine käib, mida oodatakse professionaalselt lasetaiaõpetajalt 21. sajandil, ja kuidas üldiselt eelkooli pedagoogika erialal läheb.

Kuula saadet Soundcloudis!

Järgmise saate külalised on haridustehnoloogia lektor Kaire Kollom ja eelkoolipedagoogika nooremlektor Evelyn Neudorf, kes vastavad kõigekülgselt küsimusele, millised võiksid ja peaksid olema eelkooliealise lapse digipädevused ning kuidas võiks need olla parimal viisil seotud mängu ja õppimisega. Saatejuht Sulev Oll küsib aga ka, kas digivahendi eestikeelse nimega Mesimumm võiks ka endale koduseks tarvitamiseks osta ning mida peaksid vanemad ette võtma, et oma lastest nutiseadmete kasutamise alal mitte maha jääda.

Kuula saadet Soundcloudis!