Teade

TLÜ taskuhääling "Haridus eetris" annab matemaatika riigieksami tegijatele soovitusi

Keila kooli matemaatikaõpetaja ja TLÜ vilistlane Madis Loorents räägib taskuhäälingus "Haridus eetris" matemaatikaõpetajaks olemisest ning annab ka nõu matemaatika riigieksami tegijatele. Saadet juhib Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll.

Eksamiks õppimine

„Vaatad ülesannet nii kaua, kui vastus ennast ilmutab,“ ütles Tallinna Ülikooli õppejõud Jüri Kurvits hiljutisele tudengile, praegusele Keila kooli matemaatikaõpetajale Madis Loorentsile. Nüüd on õpilaste seas hinnatud matemaatikaõpetaja Madis ise nõuandja rollis, rääkides Tallinna Ülikooli taskuhäälingu „Haridus eetris“ saates sellest, mida võiks gümnasist riigieksamini jäänud ajaga veel selgeks õppida ja ka sellest, mismoodi eksamil parim tulemus saada. Lisaks mõtiskleb Madis Loorents intrigeerivalt idee üle, et matemaatikat võiks koolis hoopis teistmoodi õpetada kui seda praegu tehakse.

Eksamieelsel päeval ei soovita Loorents kindlasti midagi veel juurde õppida: "See üks päev enne eksamit sa puhka ja mõtle hoopis teisi asju. Proovi eksamipinget kuidagi maha saada. Täpselt nagu on enne suuri võistlusi - sa ei hakka kangi tõstma üks päev enne võistlusi, kui sa lähed sinna jõutõstjana. See töö on juba kõik tehtud."

Edu kõigile eksamitegijatele!

Kuula täispikka saadet siit

Kuula lühidalt eksamisoovitusi siit

Haridus eetris on leitav ka Spotifys