Teade

Hariduse taskuhäälingusse lisandus kaks uut saadet

Tallinna Ülikooli taskuhäälingus „Haridus eetris“ saab sellest nädalast kuulata, mida kõneleb prantsuse keele dotsent Merilyn Meristo võimest ja võimalusest võõrkeel korralikult selgeks õppida. Muuhulgas selgub ka see, miks täiskasvanuna tundub võõraste keelte õppimine raskem. TLÜ kooli- ja nõustamispsühholoogia külalislektor Astra Schults aga annab nii lapsevanematele kui ka õpetajatele soovitusi, kuidas kujundada laste ja noorte inforuum selliseks, et nad võiksid täiskasvanutena tõdeda oma head vaimset tervist.

Taskuhääling

Tallinna Ülikooli prantsuse keele dotsent Merilyn Meristo on väga optimistlik väitma, et võõra keele saab kenasti selgeks õppida. Aga kuidas? Millised on õpetamise ja õppimise nipid? Kas inglise keelt võime ikka veel pidada võõrkeeleks või on see juba uute põlvkondade loomulik oskus, mis juba lasteaiast kaasa saadakse? Ning kas prantsuse keelel on alles tema kunagine maagiline võlu? Neid ja teisi küsimusi esitab Tallinna Ülikooli saates „Haridus eetris“ ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll.

Kuidas saame täiskasvanutena aidata kaasa sellele, et meie lapsed kasvaksid üles hea vaimse tervisega? Viimasel ajal ei möödu ju päevagi, kui raadios, teles ja sotsiaalmeedias ei kõneldaks konfliktidest, õnnetustest, haiguse läbi surnutest, samal ajal aga ka laste ärevusest ning meeleolulangusest.

Üks lahendusi on luua lastele neile sobiv inforuum, leiab TLÜ kooli- ja nõustamispsühholoogia külalislektor Astra Schults. Ning suuresti vastutavad selle eest lapsevanemad. Saatejuht Sulev Oll küsib aga ka seda, kas ja kui, siis millal võiksid vanemad unustada, et nad on lastega suheldes ´targem pool´.

Kuula saateid:
Haridus eetris: Me oskame võõrkeelt! Aga kas ikka oskame?
Soundcloud  

Spotify

Haridus eetris: Vanemad vastutavad lapse inforuumi eest

Soundcloud

Spotify