Teadus

EKSPERT EETRIS ⟩ Jaanus Terasmaa: Kliimamuutused – kas me oleme lootusetult hiljaks jäänud?

Tänases Tallinna Ülikooli vestlussaates “Ekspert eetris” on sel korral teemaks kliimamuutused. Saates jagab oma teadmisi Tallinna Ülikooli ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa.

Jaanus Terasmaa

Jaanus Terasmaa räägib saates, et looduses ei saa protsesse, nagu näiteks meretaseme tõus, lihtsalt tagasi pöörata kui need on juba käima läinud. “Samas on meil võimalus protsesse pidurdada, mis tõesti meid endid otseselt enam ei mõjuta, kuid me peame pingutama tulevaste põlvede nimel, et neil oleks ka elamisväärsed tingimused,” selgitab Terasmaa.

Saates tuleb ka juttu erinevatest müütidest kliimamuutuste osas, Eesti inimeste skeptilisusest keskkonna küsimsutes ja ka mikroplastist, tarbimisest ning tootmisest.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava viimase aasta üliõpilane Katriin Lepik.

Vaata saadet