EKSPERT EETRIS ⟩ Maarja Tinn ja Meril Ümarik: „Kas kodanikuharidus toetab noori demokraatia kriisis?“

Tänases vestlussaates “Ekspert eetris” on külas Tallinna Ülikooli haridusuuringute dotsent Meril Ümarik ja kasvatusteaduste doktorant Maarja Tinn. Nad räägivad saates vastvalminud rahvusvahelise kodanikuhariduse uuringu (ICCS) tulemustest, milles osales 3961 kaheksanda klassi õpilast erinevatest Eesti koolidest.

saatekülalised Maarja Tinn ja Meril Ümarik

Saatekülalised räägiva sellest, et Eesti õpilaste ühiskonnaalased teadmised on väga head, kuid küsitav on kodanikuosalus. Võrreldes teiste uuringus osalenud riikidega on Eesti õpilaste aktiivsus ühiskonnas, poliitikas ja ka koolis oluliselt madalam ning langustrendis. Saates tuleb juttu ka väga erinevatest ja murettekitavatest poiste ja tüdrukute hoiakutest inimõiguste ja võrdõiguslikkuse osas.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava viimase aasta üliõpilane Katriin Lepik.

Vaata saadet