Pressiteade

Karsten Brüggemann valiti Baltische Historische Kommission'i esimeheks

2. juunil valiti Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Eesti ja üldajaloo professor Karsten Brüggemann Baltische Historische Kommission'i (BHK) esimeheks neljaks aastaks.

Karsten Brüggemann

BHK on  Balti riikide ajalooga tegeleva teadusühing, mille teadustegevus on suunatud kõikidele Balti ajaloo ajastutele keskajast tänapäevani.

BHK jaoks on oluline tihe koostöö Saksamaa ja Balti riikide ajaloolaste vahel. Komisjoni liikmeteks on teadlasi mitte ainult Saksamaalt ja Balti riikidest, vaid ka näiteks Soomest, Poolast, Inglismaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

Professor Karsten Brüggemanni peamised uurimisvaldkonnad on Vene ja Nõukogude ajalugu. Lisaks sellele tegeleb ta rahvusnarratiivide ja mälukultuuriuuringute ning spordi ja turismi ajalooga.

Karsten Brüggemann on tegelenud õpetamise ja teadustööga nii välisriikides (Gießen, Hamburg, Leningrad, Lüneburg, Marburg, Moskva, Potsdam, Södertörn, Viin jt) kui Eestis (Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli Narva kolledž). Teda on tunnustatud Eesti riigi teaduspreemiaga humanitaarteaduste valdkonnas (2021).

Tunnuspilt: Karsten Brüggemann esinemas vestlusõhtul „TÜHI Jututuba“.