Pressiteade

Kollokvium Eerik-Juhan Truuväli meenutamiseks

pilt

Täna kell 9.00 algab Tallinna Ülikoolis kollokvium, mis on pühendatud omaaegse õiguskantsleri Eerik-Juhan Truuväli sünniaastapäevale. Esinevad riigi ja kohaliku omavalitsuse juhid, teadlased ning praktikud erinevatest valdkondadest (vt kava).

Eerik-Juhan Truuväli (7. märts 1938 – 25. juuni 2019) oli tunnustatud teadlane, õiguskantsleri institutsiooni taastaja, õppejõud ning õiguse valdkonna arendaja nii Tartu Ülikoolis kui ka Sisekaitseakadeemias, lisaks sellele Vabariigi Valimiskomisjoni esimees ning MTÜ Polis president.

MTÜ Polis praeguse presidendi, Tallinna Ülikooli õppejõu Sulev Lääne sõnul vajab Eerik-Juhan Truuväli elutöö väärikalt esiletoomist, kuna tema panus nii Eesti riigi taastamisse kui ka selle õigusruumi arengusse oli väga oluline. „Edasist mõtestamist vajaks ka tema tegevus nii õppejõu kui ka MTÜ Polis presidendina,“ nentis Lääne. „Just viimases rollis panustas ta eriliselt teadlaste, poliitikute ning praktikute kokkutoomisse, et ühiselt analüüsida ning kavandada riigi ja kohaliku omavalitsuse edasist arengut“.

Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land on seisukohal, et kõrvuti kogu tegevusega riigi arendamisel vajab täiendavat analüüsi Eerik-Juhan Truuväli panus õigusnormide järelevalve alal ning põhiseaduse kommentaaride osas. „Siin on suur töö ees nii ülikoolidel kui ka poliitikutel ja praktikutel,“ sõnas Land.

Kollokviumi korraldavad Tallinna Ülikool, MTÜ Polis, Õiguskantsler, Riigikogu kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühm ning Eesti Omavalitsusliitude Vanematekogu.

Lisainfo:
Sulev Lääne, Sulev.Laane@gmail.com, 5017282