Marek Tamm valiti Academia Europaea liikmeks

Käesoleval kuul valiti Euroopa teaduste akadeemia ehk Academia Europaea liikmeks Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm. Sellega tunnustati tema kõrgetasemelist teadustööd ja püsivat panust Euroopa teaduse arengusse. Marek Tamm valiti Academia Europaea liikmeks ajaloo ja arheoloogia sektsioonis.

foto Marek Tamm

Academia Europaeasse kuulub praegu 20 eestlast, nende seas Jüri Allik, Jaan Einasto, Jüri Engelbrecht, Marju Lauristin, Toivo Maimets, Ülo Mander ja Tarmo Soomere. Marek Tamm on esimene Tallinna Ülikooli liige, kes on valitud Academia Europaeasse.

Academia Europaea on 1988. aastal Londoni kuningliku seltsi asutatud rahvusvaheline teadusakadeemia, kuhu kuulub enam kui 6000 liiget üle maailma. Academia Europaea liikmete hulgas on juhtivad eksperdid väga paljudest valdkondadest: füüsika ja tehnoloogia, bioloogia ja meditsiin, matemaatika, filosoofia ja humanitaarteadused, sotsiaal- ja kognitiivsed teadused, majandus- ja õigusteadus.

Marek Tamme profiilileht Academia Europaea kodulehel

2023. aastal Academia Europaeasse valitud uute liikmete nimekiri