Teade

Professor Tiit Land valiti Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu otsustas tänasel istungil valida uueks rektoriks professor Tiit Landi.

Tiit Land

Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks valitud prof. Tiit Land asub ametisse 1. septembril 2020.

„Minu Tehnikaülikooli rektoriks valimine on suur tunnustus Tallinna Ülikoolile. See näitab, et meie valitud tee ja arengusuunad paistavad kaugele. Seetõttu on mul valimistulemuse üle väga hea meel,“ ütles rektor Land. „Teisest küljest saab mul olema väga kahju lahkuda TLÜ seinte vahelt. Luban, et seisan ka tulevikus jätkuvalt ülikoolidevahelise koostöö edendamise eest.“

Tallinna Ülikooli nõukogu, kes professor Landi sellise edu võimalusega arvestas, koguneb 22. mail, et rääkida läbi rektori kohusetäitja määramise põhimõtted ja ajakava. Kohusetäitja asub tööle Tiit Landi lahkudes ja täidab rektori kohuseid korraliselt valitud rektori ametisse astumiseni.

Kohusetäitja määramine ei mõjuta TLÜ korralisi rektorivalimisi, mis Tallinna Ülikooli seaduse ja ülikooli põhikirja alusel kuulutatakse välja selle aasta sügisel. Tallinna Ülikooli uue rektori ametiaeg algab 15. mail 2021.