Riikliku teenetemärgi pälvisid Tõnu Viik, Eve Eisenschmidt ja Sille Kapper-Tiisler

Eesti Vabariigi president Alar Karis tunnustas tänavu riikliku teenetemärgiga 151 inimest. Tunnustuse pälvinute seas on ka Tallinna Ülikooli rektor professor Tõnu Viik, haridusjuhtimise professor Eve Eisenschmidt ja rahvakultuuri dotsent Sille Kapper-Tiisler.

Tõnu Viik, Eve Eisenschmidt ja Sille Kapper-Tiisler

Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina, kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas. Riiklikud autasud Eestile osutatud teenete tunnustuseks saavad 151 inimest kodu- ja välismaalt. "Neid kõiki liidab ustavus põhimõtetele, millele me tahame näha Eestit toetumas: demokraatiale, õiglusele, tarkusele, järjekindlusele, headusele, ettevõtlikkusele, mõistmisele," rõhutas riigipea.

Valgetähe III klassi teenetemärgi pälvis Tallinna Ülikooli rektor professor Tõnu Viik. Tõnu Viik töötas alates 1994. aastast Eesti Humanitaarinstituudis filosoofiaõppejõuna ta sai 2003. aastal filosoofia alal doktorikraadi Emory ülikoolist (Atlanta) ning samal aastal töötas ta instituudi filosoofiaprofessorina. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti Humanitaarinstituudi rektor (Tallinna Ülikooli loomisel 2006. aastal nimetati koht ümber direktori ametikohaks). Aastatel 2015-2020 oli ta Tallinna Ülikooli filosoofiaprofessor ja humanitaarteaduste instituudi direktor. Alates 15. maist 2021 on Tõnu Viik Tallinna Ülikooli rektor.

Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvis Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi haridusjuhtimise professor Eve Eisenschmidt. Eve Eisenschmidt omandas 2006. aastal doktorikraadi Tallinna Ülikoolis. Aastatel 1998-2011 töötas ta Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži juhina ja aastatel 2011-2016 Tallinna Ülikooli arendusprorektorina. Aastast 2016 töötab ta haridusjuhtimise professorina.

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvis Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi rahvakultuuri dotsent Sille Kapper-Tiisler. Sille Kapper-Tiisleril on Tallinna Ülikoolist magistrikraad koreograaf-lavastaja erialalt ja 2013. aastal sai ta esimesena Eestis rahvatantsualase doktorikraadi Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudist. Ta on MTÜ Rahvakunstiselts Leigarid kunstiline juht ja Tallinna Ülikooli rahvakultuuri dotsent.

Oleme Tallinna Ülikoolis uhked!

Kõik teenetemärgi saajad