Pressiteade

Selgusid Tallinna Ülikooli kirjandusauhindade laureaadid

Tallinna Ülikooli 2024. aasta kirjandusauhinna pälvisid kolm teost: algupärane ilukirjandusteos, ilukirjanduslik lühipublikatsioon ja tõlge.

books

Žürii otsustas jagada auhinnad järgmiselt:

Algupärase ilukirjandusteose kategoorias Elo Viidingule järjepideval ja kompromissitul poeetilisel ellujäämisrežiimil püsimise eest (luulekogud „Ellujäämisrežiim ja „Vastukaja“, viimane koostöös kunstnik Santa Zukkeriga);

Ilukirjandusliku lühipublikatsiooni kategoorias Kristjan Haljakule üllatava lähenemise eest teemale „uus elu“ (sümbiootilis-sünteetiline prosimetron „Vita nova“);

Tõlke kategoorias Margus Otile eesti keele laiendamise eest [      ] Zhuāngzi võrra („Zhuāngzi sisepeatükid“, tõlge hiina keelest).

Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiat antakse välja alates 2007. aastast ja esitada sai möödunud aasta algusest tänavu märtsini ilmunud teoseid, mille autor on Tallinna Ülikooli töötaja, üliõpilane või vilistlane. Nominente võisid esitada kõik ülikooli akadeemilised üksused, professorid ja varasemad kirjanduspreemia laureaadid.

Nominentide seast tegi lõpliku valiku žürii, kuhu tänavu kuulusid eelmise aasta Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna laureaadid Heli Allik, Sveta Grigorjeva, Kruusa Kalju ja Ülar Ploom.

Auhinnad antakse üle Tallinna Ülikooli Mäe kuldamise tseremoonial 14. juunil.

Lisainfo:
Liis Kibuspuu