Teade

Suur tunnustus Raimo Pullatile

Esimese eestlasena pälvis Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Raimo Pullat Poola välisministeeriumi kõrgeima autasu Bene Merito.

Raimo Pullatile tunnustuse andmine

Laudatio pidasid Poola suursaadik Grzegorz Kozlowski ning Raimo Pullati õpilane David Vseviov. Poola suursaatkonna residentsis toimunud piduliku sündmusega tähistati tagantjärgi ka Pullati 85. sünnipäeva.

Professor Pullat on olnud silmapaistev noorte ajaloolaste kasvataja ja juhendaja nii Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudis, Tartu kui Tallinna ülikoolis. Kokku on ta juhendanud 17 ajaloodoktorit Eestis, Soomes ja Lätis. Tema sulest on ilmunud mitukümmend monograafiat, neist paarkümmend välismaal, samuti sadu artikleid.

Käesoleval aastal avaldas ta koos oma endise doktorandi, Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu direktori Tõnis Liibekiga mahuka monograafia „Oma alma materit otsimas. Enne Teist maailmasõda Euroopa tehnikakõrgkoolidest võrsunud Eesti insenerid ja arhitektid“. Äsja avaldati 514-leheküljeline teos Johannes Paulus II nimelise Lublini Katoliku Ülikooli kirjastuses ka poola keeles. Prof Pullat on alates aastast 2005 selle ülikooli audoktor.