Teade

Tallinna Ülikool asub laiendama arheozooloogia kollektsiooni hoonet

Ankru tänaval asuv ülkooli luuleidude erihoidla saab laienduse, et teaduskogu ja ka laborid saaksid ühe katuse alla.

luuleidude labor

Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu kollektsioonide kolimine vanalinnast Rüütli tänavalt sai alguse 2019. aastal, kui Koplis Ankru tänaval valmis luukogu hoiustamiseks mõeldud hoone osa. Nüüd algab hoone laiendamine, et terve arheoloogia teaduskogu koos kollektsioonidega, laboritega ja töötajatega saaksid jälle ühe katuse alla.

“Ligikaudu 1,5 miljonit artefakti, millest vanimad pärinevad 10 -11 tuhande aasta tagant, saavad omale uued hoiuruumid. Uued ruumid aitavad kindlasti meie unikaalse kultuuripärandi hoidmisele, säilitamisele ja nende baasil tehtavale teadustööle tublisti kaasa,” sõnas Tallinna Ülikooli Arheoloogia teaduskogu vanemteadur ja juhataja Lembi Lõugas.

Tallinna Ülikool sõlmis märtsis lepingu OÜ-ga Vanalinna Ehitus arheoloogia teaduskogu luukollektsiooni hoone juurdeehitustööde teostamiseks. Projekti maksumus on 2,1 miljonit eurot ning valmimise aeg 2025. aasta kevad.

OÜ Vanalinna Ehitus ehitusjuht Indrek Kaselt rääkis, et projekti eesmärk on hoonet laiendades luua linnaruumi sobiliku ilmega ning funktsionaalne hoone, mis arvestab ülikooli vajadusi arheoloogia teaduskogu arheozoloogiakollektsiooni säilitamisel ja teadustöö läbiviimisel. “Oleme aastate jooksul mitmetesse haridust ja inimkonna arengut toetavatesse projektidesse ehitusalase kogemuse läbi investeerinud. Täna on meil hea meel oma panus teadustöö arengusse anda, sest ilma minevikku uurimata ei saa me ühiskonnana ka edasi liikuda,” lisas Kaselt.