Pressiteade

Tallinna Ülikooli Aasta vilistlane on Triin Toomesaar

Triin
Foto: Piret Räni

Tallinna Ülikool avas uue õppeaasta aktuse ja peoga, kuhu kogunes sadu ja sadu tudengeid – bakalaureuseõppesse võeti tänavu 1374, magistriõppesse 909 uut tudengit –, aga ka rohkesti õppejõude ja ülikooli töötajaid.

Ülikooli rektor professor Tiit Land andis aktusel üle ka tunnused märkimisväärset edu saavutanud vilistlastele. Tallinna Ülikooli Aasta vilistlase tiitel kuulub tänavu politoloogia magistrile, Noored Kooli vilistlasele, sihtasutuse Kiusamisvaba Kool eestvedajale, kodanikuaktivistile ning presidendi noore haridustegelase preemia laureaadile Triin Toomesaarele.

Ülikooli silmapaistvateks vilistlasteks valiti sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna nõunik Hanna Vseviov; TLÜ teadur ja keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Liisa Puusepp; pikka aega nii koolijuhi, õppealajuhataja kui ka õpetajana töötanud Karmen Paul, kes arendab praegu Viimsi Riigigümnaasiumi; Infogrami kaasasutaja Alise Dīrika, kelle Forbes nimetas 30 mõjukaima alla 30-aastase noore meediavaldkonnas tegutseja hulka; TLÜ inglise keele didaktika dotsent Liljana Skopinskaja; ülikooli kultuuriteaduskonna omaaegne dekaan, professor ja muusika õppetooli juhataja, pikaaegne laulupidude dirigent Andres Avarand ning Haapsalu kolledži omaaegne juht ning praegune rakendusinformaatika õppekava nõukogu liige, Telia Eesti tehnilise teeninduse juht Janno Kriiska.

Rektori tänukirja pälvis ülikooli kahekordne vilistlane, XX tantsupeo Minu Arm pealavastaja Vaike Rajaste.