Pressiteade

Tallinna Ülikooli üliõpilased kutsuvad ettevõtteid koostööle Ukraina sõjapõgenike abistamiseks

Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna tudengiorganisatsiooni Tudengid Ukraina Heaks / Students with Ukraine vabatahtlikud kutsuvad koostööle kohalikke ettevõtteid, kes on valmis Ukraina sõjapõgenikele toidu- ja esmatarbekaupu annetama.

Tudengid Ukraina Heaks / Students with Ukraine

Mõne päevaga on tudengite eestvedamisega liitunud mitmed kohalikud ettevõtjad. „Suure osa toidu- ja esmatarbekaupade pakke vahendab meile Eesti Punane Rist, kuid appi on tulnud ka näiteks Värska Originaal AS, et saata põgenikele vett. Kõnekaarte pakuvad Elisa ja Telia,” rääkis ettevõtmise eestvedaja ja Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna juht Kristen Aigro.

Ettevõtteid ja organisatsioone, kes on samuti valmis tudengite eestvedamist toidu- või esmatarbekaupadega toetama, kutsub Aigro endast märku andma aadressil ukraina@tlu.ee

Lisaks ettevõtjatele on tudengiorganisatsiooniga oodatud ühinema kõik huvilised, kes on valmis panustama vabatahtlikuna. Selleks tuleb end kirja panna registreerimise vormil.

Üliõpilased teevad sõjapõgenike abistamiseks koostööd MTÜ Eesti Pagulasabiga, kes transpordib üliõpilaste kogutud pakid Ukraina piiripunktidesse Poolas ja Slovakkias.

„Lisaks sellele, et meie eesmärk on vabatahtliku tööga abi pakkuda ja koguda annetusi, on sellise tegevusel suur roll ka kogukonnatunde loomisel ja üksteise toetamisel, mis on keerulisel ajal ääretult olulised,“ kinnitas Aigro.

Tallinna Ülikooli üliõpilaste loodud Tudengid Ukraina Heaks / Students with Ukraine organisatsiooni tegemisi saab jälgida selle Facebooki lehel, millega on tänaseks liitunud üle 300 inimese.

Nimekiri kaupadest, mida on tarvis:

• Piimasegud imikutele
  • Püreetoidud (eelistatavalt tuubides)
  • lutid ja lutipudelid
  • pleedid;
  • plastikust kahvlid ja lusikad;
  • kohvitopsid (et saaks ka näiteks kiirsuppe teha).

Mitteriknev toit ja jook:

• kiirnuudlid, -pudrud ja -supid;
  • müsli- või proteiinibatoonid;
  • kohvipulbrid;
  • pika säilivusega saiakesed;
  • veepudelid;
  • kõrremahlad.

Ravimid:

• esmaabikomplektid;
  • valuvaigistid;
  • palavikualandajad (ka väikelastele sobivad);
  • käte desinfitseerijad.

Rohkem teavet:
Kristen Aigro
organisatsiooni eestvedaja ja üliõpilaskonna juht
kristen.aigro@tlu.ee