Õpingud

Tallinna Ülikool vabastab Ukraina tudengid järgmisel õppeaastal õppemaksust

Õppemaksust on 2022/2023. õppeaastal vabastatud need Ukraina tudengid, kes sügisel ülikoolis kraadiõpinguid alustavad, kuid tasuta õppekohtade arv on piiratud. Juba Tallinna Ülikoolis õppivad Ukraina tudengid on esialgu vabastatud 2021/2022 õppeaasta kevadsemestri õppemaksu maksmisest.

Foto TLÜ heategevuskontserdilt
Foto: Rene Lutterus

Ukraina üliõpilaskandidaadid saavad Tallinna Ülikoolis kraadiõpingute alustamiseks avaldusi esitada 1. maini DreamApply süsteemis.

Näiteks ootab ülikool Ukraina tudengeid kandideerima interdistsiplinaarsete humanitaarteaduste või sotsiaalteaduste, õigusteaduse või poliitika ja valitsemise bakalaureuseõppesse. Magistriõppes on õppimiseks avatud muu hulgas haridusinnovatsiooni juhtimise, rahvusvaheliste suhete või avatud ühiskonna tehnoloogiate õppekavad.   

Tallinna Ülikooli õppevaldkonna juhi Helen Joosti sõnul võtab ülikool lisaks õpinguid alustavatele üliõpilastele vastu ka neid tudengeid, kelle haridustee on sõja tõttu pooleli jäänud. „Ülikool on valmis läbi vaatama tudengite varasemad õpingud, et leida neile võimalusel sobivaim õppekava meie erialade hulgast,“ sõnas Joost.

Enim õppekohti Ukrainas katkenud õpingute jätkamiseks on näiteks Euroopa nüüdiskeelte ja kultuuride või interdistsiplinaarsete humanitaarteaduste bakalaureuseõppekavadel. Magistriõppes ootame õpinguid jätkama teiste seas haridusinnovatsiooni juhtimise või slaavi keelte ja kultuuride erialadele.

Ukraina kodakondsusega sõjapõgenikel, kes soovivad jätkata enda poolelijäänud haridusteed Tallinna Ülikoolis, palume kirjutada aadressil admissions@tlu.ee ning esitada 30. juunini avaldus DreamApply keskkonnas.

Üliõpilased, kelle dokumendid ei ole säilinud või on puudulikud, suuname tunnustamiseks Eesti ENIC/NARIC keskusesse. Tunnustamise kohta saab lähemalt lugeda haridus- ja noorteameti kohulehelt.

Ukrainlastel, kes ülikooli õppima asuvad, soovitab ülikool taotleda ka sõjapõgeniku staatuse, sest sel juhul on tudengil võimalus saada toimetulekutoetust, mis aitab katta elamiskulusid.

Tallinna Ülikool pakub Ukraina TLÜ tudengitest sõjapõgenikele elupaika ülikooli ühiselamutes, mille kulud on võimalik katta sõjapõgenikele mõeldud toimetulekutoetusega.

Selleks, et leida Ukraina tudengitele täiendavat tuge, avasid ülikooli tudengid ka eraldi toetusfondi, kuhu oodatakse nii ühekordseid kui ka püsiannetajaid. Fondi eesmärk on pakkuda Ukraina tudengitele tuge nii elamis- kui ka õppekulude tasumiseks. Ukraina tudengite toetuseks koguvad üliõpilased annetusi järgmistel kontonumbritel:

  • SEB, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE431010011911416225;
  • Swedbank, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE282200221026097397.