Edulugu

Teaduspreemia pälvis Indrek Ibrus

Täna selgusid valitsuse teaduspreemiate laureaadid. Aastapreemia pälvis Indrek Ibrus, Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor.

Indrek ibrus

Valitsus kinnitas 8. veebruaril teaduspreemiate laureaadid. Tunnustatute seas oli Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, kes pälvis preemia sotsiaalteaduste alal tehtud tööde tsükli „Meediainnovatsiooni, digikultuuri ning kultuuriandmete uuringud“ eest. Tehtud töö puhul tuuakse esile humanitaar- ja andmeteaduste terviklikuks ansambliks põimimist ning meedia ja kultuuriteaduste lisamist innovatsiooni tähendusele, näidates selle alusena teadmusvahetust ülikoolide, ettevõtete ja riigi vahel.

Riigi teaduspreemiate komisjoni esimees, Eesti teaduse akadeemia president Tarmo Soomere tõi esile, et klassikaliste loodus- ja tehnikateaduste taotluste suurepärane tase oli igati meeldiv, kuid pigem oodatud. „Küll aga on muljetavaldav, et Eesti põllumajandusteaduste ning sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkondade liidrid avaldavad nüüd oma töö tulemusi regulaarselt oma valdkonna maailma kõige mõjukamates ajakirjades. Nii teevad nad Eesti järjest suuremaks vaimult,“ sõnas Soomere.