Tõnu Viik allkirjastas ülikoolide väärtusi ja põhimõtteid kujundava uuendatud Magna Charta

Täna allkirjastasid 58 erineva ülikooli rektorid Itaalias Bologna linnas Magna Charta uuendatud versiooni, mis on üks olulisemaid ülikoolide põhimõtteid ja väärtusi kujundav deklaratsioon. Teiste seas allkirjastas dokumendi ka Tallinna Ülikooli rektor professor Tõnu Viik.

Rektor professor Tõnu Viik Magna Charta allkirjastamisel

Magna Charta dokumendi senine versioon rõhutas ülikoolide akadeemilist vabadust ja autonoomiat. 16. septembril allkirjastati 2020. aastal uuendatud deklaratsioon, mis rõhutab lisaks ka ülikoolide vastutust ühiskonna ees.

Tseremoniaalne allkirjastamine toimus rahvusvahelisel Magna Charta iga-aastasel rektorite konverentsil, mis keskendus tänavu ülikoolide rollile ühiskonnas turbulentsel ajal. Üritusel osales ka Tallinna Ülikooli delegatsioon.

Esmakordselt allkirjastati Magna Charta 1988. aastal 388 rektori poolt ning pärast seda on allkirjastanutetga liitunud igal aastal kümmekond uut ülikooli. Tallinna Ülikooli poolt signeeris dokumendi 2009. aastal toonane ülikooli rektor professor Rein Raud.