Teade

Ülikooli täppiskeele konkursi kaksikvõitu jagavad humanitaarteaduste instituut ja Haapsalu kolledž

Tänavusel Tallinna Ülikooli täppiskeele auhinna konkursil hindas žürii ülikooli nõukogude koosolekute protokolle ning kaksikvõidu saavutasid humanitaarteaduste instituut ja Haapsalu kolledž.

Reili Argus ja Leena Sooväli
Žürii liige Reili Argus ja humanitaarteaduste instituudi nõukogu koosolekute protokollija, instituudi juhiabi Leena Sooväli

Täppiskeele auhinna žüriisse kuulusid humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Peep Nemvalts, eesti keele professor Reili Argus ning keeleteaduse ja keeletoimetamise eriala tudeng Loviisa Mänd ja sama eriala vilistlane Helena Lemendik.

Reili Arguse sõnul olid nii humanitaarteaduste instituudi kui ka Haapsalu kolledži nõukogu protokolli laused arusaadavad ning õigekirjavigu leidus vaid mõni. „Mõlemal juhul oli ka vähe kantseliiti, kuigi seda oli pisut ikka,“ ütles Argus.

Žürii hindas konkursil kõikide ülikoolide instituutide, Haapsalu kolledži, akadeemilise raamatukogu ja ülikooli ühte nõukogu koosoleku protokolli.