Teade

TLÜ täppiskeele auhinna pälvis akadeemiline raamatukogu

Emakeelepäeval, 14. märtsil andis humanitaarteaduste instituut taas välja Tallinna Ülikooli täppiskeele auhinna. Sel aastal hinnati ülikooli üksuste ametikeelt ehk üliõpilastele saadetavaid teadaandeid ja vastuseid.

võitjad

Konkursil osalesid humanitaarteaduste instituut, haridusteaduste instituut, ühiskonnateaduste instituut, digitehnoloogiate instituut, loodus- ja terviseteaduste instituut, akadeemiline raamatukogu ja õppeosakond. Selgeimaks ja ladusaimaks hindas komisjon, kuhu kuulusid humanitaarteaduste instituudi õppejõud, teadlased ja üliõpilaste esindajad, akadeemilise raamatukogu ametikeelt.

"Akadeemilise raamatukogu tekstid olid selge ülesehitusega, parajalt pikad, st et tegelikult lühikesed, konkreetsed ja korrektses kirjas. Neis ei olnud kantseliitseid lausemalle ega ülearuseid õigusaktide viiteid, tekst oli sõbralikult neutraalne ja ladus," selgitas  komisjoni esimees, professor Reili Argus. "Anname edaspidi kõigile ülikooli üksustele nõu, kes sel korral auhinda ei saa, kuidas oma ametikeelt paremaks muuta."

"Korrektne, selge ja toetav ametikeel, milles nii üliõpilastega, kolleegidega kui ka kõigi teiste osapooltega suhtleme on ääretult oluline. Seda nii ülikooli asjaajamise sujuvuse kui ka üliõpilassõbraliku maine seisukohalt. Selged sõnumid, lugupidav ja sõbralik toon on Tallinna ülikooli organisatsioonikultuuri lahutamatu osa," sõnas ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Kadri Kiigema.

Auhind anti üle 14. märtsil kell 11 Mare maja ruumis M-213 toimuval emakeelepäeva konverentsil (lisainfo sündmusest).