Värske pingerida kinnitab Tallinna Ülikooli teadlaste kõrgetasemelist tööd

Mainekas kõrgkoolide edetabelite koostaja QS World Ranking avaldas 2021. aasta ülikoolide pingeread, millest selgub, et Tallinna Ülikoolis tehtav teadustöö paraneb iga aastaga.

QS World Ranking 2021

V

ärskelt avaldatud edetabel kinnitab, et Tallinna Ülikooli teadlased teevad väga head teadustööd üha rohkem. Nimelt liikusime QS edetabeli teadustöö intensiivsuse (research intensity) kategooria jaotuses kõige rohkem teadustööd tegevate ülikoolide hulka, mis on selles kategoorias kõrgeim võimalik positsioon. Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglase sõnul tunnistab värske edetabel, et oleme kindlalt liikumas sihil, mille ülikooli arengut kavandades oleme seadnud.

„Eriti hea meel on selle üle, et suurel määral on paranenud meie koht alakategoorias, mis näitab, kui palju viidatakse mujal maailmas Tallinna Ülikooli teadlaste teadusartiklitele,“ sõnas teadusprorektor Niglas. Kui 2019. aastal avaldatud edetabelis oli viitamise näitaja 15,4, siis aasta hiljem on see suisa 38,9. Siin on arvestatud teadusartikleid, mis on avaldatud aastatel 2014–2018 ning vaadeldud on viitamisi vahemikus 2014–2019.
“Ühest küljest peegeldab see näitaja meie teadustöö kvaliteedi ja mõjukuse kasvu, kuid teisel poolt annab indu ja julgust seada siht veelgi kõrgemateks saavutusteks,“ lisas teadusprorektor.

Tallinna Ülikooli koht üldises pingereas on sama, mis eelmiselgi aastal – 801–1000. Kõrghariduse andmebaasi WHED kohaselt on maailmas kokku 19 000 ülikooli, nendest QS edetabelitesse pääsevad vaid 1002 parimat kõrgharidust andvat asutust.

QS World University Rankings on THE (Times Higher Education) edetabeli kõrval üks maailma mainekamaid ülikoolide pingeridasid. Pingerida koostab konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS), mis arvestab edetabelite koostamisel kuut indikaatorit: akadeemiline maine, töötajate maine, töötajate ja üliõpilaste suhtarv, viidete arv töötaja kohta, välisüliõpilaste ja välistöötajate osakaal. Tallinna Ülikool on QS pingeridades kajastatud alates 2019. aastast.