Kultuur

Vox Nova saavutas rahvusvahelisel konkurss-festivalil kooride kategoorias esikoha

Tallinna Ülikooli üliõpilastest ja vilistlastest koosnev vokaalansambel sai LAULURAGINA konkursil kooride kategoorias esikoha.

Vox Nova

Tallinna Ülikooli vokaalansambel Vox Nova saavutas 13.-14. aprillil Valgas toimunud VIII rahvusvahelisel pop/jazz konkurss-festivalil LAULURAGIN 2024 kooride kategoorias esikoha. Lisaks pälvis Vox Nova juhendaja Karin Salumäe eripreemia parima interpretatsiooni eest.

Tallinna Ülikooli üliõpilastest ja vilistlastest koosnev vokaalansambel Vox Nova tegusteb 2015. aastast Karin Salumäe juhendamisel. 12-liikmelise segaansambli kavas on muusikat renesanssist ja folkloorist pop-jazz seadeteni ning autoriloomingust Vox Novale eraldi loodud aranžeeringuteni.

Kaalukas roll ansambli elus on erinevate TLÜ üksuste sündmuste muusikalisel sisustamisel ja osalemisel ülikooli kultuurikollektiivide suuremates ühisprojektides. Vox Nova on osalenud edukalt ka konkurssidel “Tuljak“ja Viimsi Pop-Jazz Fest.

Kaheksandat korda piirilinnas Valgas toimunud LAULURAGIN on leidnud kindla koha festivalimaastikul ja annab võimaluse kooridel ja duettidel kohtuda, üksteiselt õppida ja laulmisest rõõmu tunda. Festivali kunstiline juht on Toomas Voll, produtsent Kaja Sisask.

Žürii liikmed olid Sirje Medell, Una Stade (Läti) ja Meelis Kesperi.