Ühiskonnateaduste blogi

Eesti V Omavalitsuspäeva töökohtumine Maaeluministeeriumis

omavalitsuspaev

Sel teisipäeval kogunesid Maaeluministeeriumisse valdkonna eksperdid Tallinna Ülikoolist, kohaliku omavalitsuse asjatundjad ning mitmed head koostööpartnerid, et arutada 21.-23.10 Saaremaal toimuva Eesti V Omavalitsuspäeva (OVP) korraldamisega seonduvat. Päevakord oli mitmekesine, arutati ka omavalitsuspäeval esitletavat deklaratsiooni, omavalitsuspäeva kogumikuga seonduvat ning mitmeid teisi korralduslikke küsimusi.

Kohtumisel jäi kõlama Sulev Lääne öeldu: „Ühiselt valmivast deklaratsioonist peaks tulema sisend õigusruumi, koalitsioonileppesse. OVP deklaratsioon on „hea tahte avaldus“, sihib probleemidele ning toob välja võimalikud lahendused.“

Kohtumisel osalesid maaeluminister Arvo Aller, maaeluministri nõunik Andrus Toss, maaelupoliiitka ja analüüsi osakonna juhataja Olavi Petron, TLÜ lektor ja MTÜ Polis President Sulev Lääne, Saaremaa Vallavolikogu esimees Tiiu Aro, TLÜ ÜTI direktor Indrek Grauberg, TLÜ HTI direktor Tiia Õun, Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid ja asedirektor Jan Trei, TLÜ lektor Kersten Kattai, tudengid Tallinna Ülikoolist. Tervitustega läbi digivahendite osalesid ka Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees Aivar Kokk  ning Riigikogu aseesimees ja Viljandi Vallavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder.

Täname kõiki partnereid hea ja sisuka koostöö eest, samuti Maaeluministeeriumi meeldiva vastuvõtu eest. Järgmine töökohtumine leiab aset 17.augustil Kuressaares, kus võõrustajaks vallavolikogu esimees Tiiu Aro.