Ühiskonnateaduste blogi

Eesti VII Omavalitsuspäeva korraldajate kohtumine Riigikogus

Eesti VII Omavalitsuspäev pealkirjaga „Elule aastaid ja aastatele elu!“ toimub 29.-30.09.2022 Viljandis ning on pühendatud Viljandimaa Omavalitsuste Liidu 30. ning Omavalitsuspäeva kui riikliku tähtpäeva 5. aastapäevale.

pilt

Omavalitsuspäev Viljandis kannab nime „Elule aastaid ja aastatele elu!“ ning toob kokku riigi ja omavalitsuste juhid ning teadlased, kes osalevad nii töötubades kui paneeldiskussioonides. Ettevalmistused omavalitsuspäevaks algasid juba aasta alguses, korraldajad kohtusid Riigikogus sel nädalal, 13. juunil, kus ka riigikogu liikmed keset palavaid arutelusid leidsid aega osalemiseks.

Korraldajalinna Viljandi poolt tervitas külalisi riigikogu liige ja Viljandi linnavolikogu esinaine Helmen Kütt. Ka Aivar Kokk, Tiiu Aro ja Jaak Aab osalesid korralduskoosolekul oma ettepanekutega. Ülikooli poolt olid lisaks omavalitsuspäevade peaorganiseerija MTÜ Polis presidendile Sulev Läänele kohal ka Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas, TLÜ ühiskonnateaduste instituudi direktor Indrek Grauberg ning korraldusmeeskonda kaasatud eraõiguse lektor Aare Kruuser ja arendustegevuse ja täienduskoolituse spetsialist Kalle Sepp.

pilt