Ühiskonnateaduste blogi

Evelyn Lillipuu tööjuubel - 10 aastat ülikoolis

Ühiskonnateaduste instituudi finantsspetsialistil täitus novembris 10 aastat ülikoolis töötamisest. Mis on Evelyni siin nii kaua hoidnud?

Bookkeeping

Kohe ei usukski, et juba 10 aastat möödunud...Töötamine ülikoolis on tähendanud mulle väga huvitavat ja väljakutseterohket aega. Arvan, et üheski teises töökohas töötades ei oleks ma saanud nii palju oskusi ja kogemusi kui siin.

"Soovitan esimeste raskuste tekkimisel mitte kohe alla anda ja lahkuda."

Kui on soov saada kogemus suures asutuses ning suhelda paljude erineva tausta ja erinevast rahvusest inimestega, siis Tallinna Ülikool on selleks ideaalne. Soovitan kindlasti töötada erinevates üksustes, kas alustuseks instituudis ja seejärel keskteenistustes või vastupidi. Ja esimeste raskuste tekkimisel mitte kohe alla anda ja lahkuda. Ja esimeste raskuste tekkimisel mitte kohe alla anda ja lahkuda.

Minu töö on mulle oluline ning mitte vaid seetõttu, et palgapäeval laekub töötasu, vaid et päevad on täidetud ülesannetega, mis mulle meeldivad ning mille käigus on alati midagi uut õppida. Ülikooli üldine käekäik on mulle samuti oluline. Vastasel juhul ei oleks ma ilmselt siin nii kaua ja erinevatel ametikohtadel ka töötanud ja üritanud anda oma panust, et ülikool areneks ning samas vastaks kõigile talle esitatud nõudmistele.

Ülikoolis töötamise kõige suuremaks motivaatoriks minu jaoks on olnud töö sisu. Alustuseks õigusakadeemias, kus töötatud aeg oli rööprähklemise meistrikursus, kuid samas kõik sel ajal täidetud ülesanded olid väga huvitavad ning väljakutseid pakkuvad. Nii on see ka nüüd rahandusosakonnas, kus olen saanud hindamatu kogemuse projektide raamatupidamisest.

"Tagasisidet tuleb anda ka siis, kui asjad on hästi tehtud, mitte vaid siis, kui midagi on valesti või halvasti."

Niisama olulised on kolleegid. Ma ei usu, et kusagil mujal oleksin kohanud nii erinevaid, aga toredaid töökaaslasi. Ka ülikooli pidev arenemine ja uuenemine on aidanud minu motivatsiooni hoida. See on taganud selle, et mul ei teki igavust või tüdimust ning soovin siin jätkata vähemalt teist samapalju. Leian aga, et mitte ainult juhtkond, vaid kõik siinsed kaasteelised võiksid üksteist rohkem tunnustada ja kiita. Tagasisidet tuleb anda ka siis, kui asjad on hästi tehtud ning mitte vaid siis, kui midagi on valesti või halvasti.

koopia.jpg