Ühiskonnateaduste blogi

Selle aasta omavalitsuspäevade korraldamisega tehti juba varakult algust

Juba jaanuaris toimusid kohtumised Harku ja Rae vallas, et kokku leppida omavalitsuspäevade teemad ja korralduslikud küsimused.

pilt

25. jaanuaril külastasid Tallinna Ülikooli esindajad Harku ja Rae valda, kuna esimeses toimub 2023. a. Harjumaa III Omavalitsuspäev, ja Rae vallas Eesti VIII Omavalitsuspäev.

pilt

Rae valla ja Tallinna Ülikooli ühine kohtumisel lepiti juba kokku ka VIII Omavalitsuspäeva teema: Andmepõhine juhtimine – kood eduka omavalitsuseni. Omavalitsuspäev toimub 21-22.09.2023.

Rae vallavanema Madis Sariku sõnul koolitab tark omavalitsus oma ametnikke, loob kvaliteetseid e-teenuseid ja kasutab andmeid. Omavalitsuse juhtimises ei saa kõike ettevõtlusest üle võtta, kuid tööriist, millega andmeid koguda, võrrelda ja järeldusi teha, on vaja ka omavalitsuse töös. See võiks olla innovatsioon omavalitsuse töös.

"Rae vald on omavalitsuspäeva korraldamiseks initsiatiivi võtnud, see on meie vaba valik ja vaba valik ka seepärast, et see areng, mis Rae vallas toimub, meil on vaja midagi ette võtta, et teenuste kvaliteeti hoida ja arendada. Mikrokraad tekkis sellest, et kvalifitseeritud ametinikest on puudus. Omavalitsus ei jõua ise pädevust nii palju tõsta, et kodanik oleks mõistlikult teenindatud. Rae vallal oli au Tallinna Ülikooliga koostööd teha.

Teine teema Harjumaa omavalitsuspäevalt oli digipööre – kui töötajaid ei ole, peame digiteenuseid arendama ja nii heaks tegema, et need suudaksid asendada inimest. Ja sealt tulenevalt on mõlemad praktilise lahenduse leidnud. E-värav on Rae vallas valmis ning kolleegid üle Eesti on selle kohta küsinud. See näitab, et see ei ole ainult meie, vaid kõikide küsimus."