Ühiskonnateaduste blogi

SHARE uuringus tehti aprillis paari nädalaga kannapööre

share

Eriolukorra välja kuulutamisel olid SHARE uuringu 80 küsitlejat põllul. Uuringu 8. laine tööd peatati, nii Eestis kui ülejäänud 27 riigis. Paari nädalaga valmistati ette täiesti uus küsimustik ning uued küsitlusmaterjalid. Andmekogumine jätkub juunis, kuid senise silmast silma intervjueerimise asemel tehakse telefoniintervjuud ning küsimused puudutavad peamiselt ainult neid teemasid, mis on seotud eluga eriolukorra tingimustes.

Uus, oluliselt lühem küsimustik käsitleb selliseid teemasid nagu enesehinnanguline tervis, kaitsevahendite kasutamine, meeleolumuutused ja depressioon, Covid-19 põdemine ja testimine, muude haiguste ravi edasilükkamine ning rahulolu raviteenusega, muutused tööelus, muutused rahalises seisus, muutused sotsiaalvõrgustikuga suhtlemises jmt.

Küsitletakse kogu valimit, st nii neid, kes olid jõudnud juba vastata, kui neid, kelleni küsitlejad polnud 8. laine põllutööde katkemise momendiks veel jõudnud.

SHARE on Euroopa 50+ vanuses rahvastiku paneeluuring, mida viiakse läbi 27 Euroopa Liidu riigis ja Iisraelis. Eestis kuulub valimisse üle 7000 inimese ja paneelvalimi vastamismäär on olnud väga kõrge. Nüüd saab SHARE 8. lainest ajalooliselt unikaalne võimalus koguda usaldusväärset ja võrreldavat infot eriolukorra mõjude kohta meie 50+ vanuses inimeste elule ja tervisele.

 

Loe uuringu kohta lähemalt