Avalik loeng

Gunnar Anderssoni avalik loeng „Cohort and Period Fertility Developments in the Nordic Countries”

Ühiskonnateaduste instituut

28.03.2019 kell 15.30 - 17.00

Public lecture by Gunnar Andersson „Cohort and Period Fertility Developments in the Nordic countries”

University

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Põhjamaad on olnud tuntud oma sotsiaal- ja soosüsteemide võrdsuse kui ka kõrge sündimuse poolest. Viimasel ajal on neis mustrites aga toimumas muutused. Koostöös teiste Põhjamaade demograafidega kirjeldab professor Andersson viimaseid sündimusarenguid põlvkonna- ja perioodnäitajate alusel. Need põhinevad võrreldavatel longituudsetel registriandmestikel. Otsides seoseid kriisimõjudega, leiame väga sarnaseid sündimusmustreid kõigist viiest Põhjamaast, kus just madalamad lapsesusjärjestused panustavad enim maade viimaste aastate sündimuslangusesse.

Loe lähemalt SIIT.

Loeng on inglise keeles, vajalik eelnev registreerumine!

Ajakava:
15.15.-15.30 tervituskohv
15.30-17.00 professor Gunnar Anderssoni avalik loeng

Lisainfoks: professor Gunnar Andersson ja dotsent  Sven Drefahl Stockholmi Ülikoolist viivad 18.03, 19.03, 21.03, 22.03 ja 28.03.2019 Tallinna Ülikoolis läbi sündmusloolise analüüsikursuse. Täpsem info SIIN.

imagelogologo

Activity is financed by the European Regional Development Fund through the institutional package measure for R&D institutions and higher education institutions (ASTRA project TLU TEE of Tallinn University) and is organised by Doctoral School of Behavioural, Social and Health Sciences and by TU Centre of Excellence in Interdisciplinary Life-course Studies in collaboration with Estonian Association of Population Studies (Eesti Demograafia Assotsiatsioon) and with Estonian Interuniversity Population Research Centre.