Seminar

YouthLife ettekannete seminar: kvantitatiivsetel andmetel põhinevad eluteeuuringud

Ühiskonnateaduste instituut

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Veebisemianrid läbi ZOOM-i

24-25 märts 2022

TLÜ RASI korraldab koostöös Bambergi Ülikooliga YouthLife projekti raames kahepäevase ettekannete seminari „YouthLife Workshop on Quantitative Data Analysis and Networking“, mis toimub ZOOM-i vahendusel 24.-25. märtsil 2022.

Seminaril esitavad värskeimaid tulemusi eluteeuuringute valdkonnas, mis toetuvad erinevatele kvantitatiivsetele andmeanalüüsi meetoditele, nii teadlased YouthLife projekti partnerinstitutsioonidest (Tallinna Ülikoolist, Bambergi Ülikoolist, Southamptoni Ülikoolist ja Madalmaade Interdistsiplinaarsest Demograafia Instituudist) kui ka väljast poolt kutsutud külalised (Turu Ülikoolist, Kölni Ülikoolist ja Trento Ülikoolist).

Seminaril käsitletavad teemad on mitmekülgsed ja hõlmavad näiteks üleminekuid noorte iseseisvumisel ja ellu astumisel, sh haridus- ja tööteel, pereloomet ja emaduslõivu, eluga rahulolu nii nooremas kui vanemas eas, sh COVID-19 pandeemia mõju eluga rahulolule. Ettekannetest leiad ülevaate allpool, seminari ajakava aga kutsele lisatud programmist.

Interdistsiplinaarse ettekannete seminari eesmärgiks on kokku tuua teadlased ja doktorandid erinevatelt erialadelt ja erinevatest institutsioonidest, selleks et luua võimalusi uurimisvõrgustike laiendamiseks ja edaspidiseks koostööks.

Osalemiseks palun täitke registreerimisvorm hiljemalt 22.03.2022 ja teile saadetakse enne seminari ZOOM-i link.

Seminari kava

YouthLife Workshop: Quantitative Data Analysis and Networking, 24-25.03.2022

Thursday, 24 March 2022

Economic precarity and the outcome of cohabiting partnerships in the UK using the BHPS and Understanding Society - Lydia Palumbo (University of Southampton)

Impact of the life-course socioeconomic circumstances and current family patterns on quality of life at later ages in Europe Uku Rudissaar (Tallinn University)

The Relation between Internal Mobility in Childhood and Adolescence and Life Satisfaction in Early Adulthood - Juul Henkens (Netherlands Interdisciplinary Demographic Institute)

Geographical mobility and children’s non-completion of upper secondary education in Finland and Germany: Do parental resources matter? - Patricia McMullin (University of Turku)

Social origins, tracking and occupational attainment in Italy - Moris Triventi (University of Trento)

Friday, 25 March 2022

In work poverty of youth in Europe Kadri Täht (Tallinn University) & Marge Unt (Tallinn University)

Motherhood penalty in Estonia - Marge Unt (Tallinn University)

Understanding Trends of Loneliness During the COVID-19 Pandemic in the Netherlands. The Moderating Role of Gender, Age, and Living Arrangement - Lluís Mangot-Sala (Netherlands Interdisciplinary Demographic Institute)

Understanding Changes in Life Satisfaction during the Pandemic: Gender, Work, and Family Care - Shih-Yi Chao (University of Taiwan) & Ann Berrington (University of Southampton)

Fixed Effects Models in Event History Analysis - Gwendolin J. Blossfeld (University of Bamberg)

Ettekannete seminari korraldamist toetatakse YouthLife projektist, mis on saanud rahastuse Euroopa Liidu Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammist, grandileping nr 952083.

pilt