Pressiteade

Eesti VI Omavalitsuspäev avati lipuheiskamisega Tammistus

Eesti VI omavalitsuspäev toimub 26.-27. augustil Tartus ja on sel aastal pühendatud Eesti Vabariigi taastamise 30. aastapäevale. Sellega märgitakse ära ka 155 aasta möödumine esimese avaliku halduse seaduse jõustumisest.

pilt

Eesti VI Omavalitsuspäev algas täna Tartumaal Tammistu küla raamatukogu juures lipu heiskamisega, millele järgnes kolme õunapuu istutamine ERM-i külje all. Omavalitsuspäev toimub sel aastal V Spa konverentsikeskuses Tartus, kus kogunevad riigi- ja omavalitsustegelased, tippametnikud, õppeasutuste esindajad ja oma ala eksperdid, et arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöö ning rohepöörde kui ühise väljakutse teemadel.

Omavalitsuspäeva kahepäevase konverentsi raames toimuvad temaatilised ettekanded, erinevad töötoad, Tartu ettevõtete ja kultuuriasutuste külastused, aga ka erakonna esimeeste ja presidendikandidaatide debatid.

Loe lisaks        PILDIGALERII

logo

Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik tervitab kohaletulnuid omalt poolt ja tutvustab ülikoolide muutuvat rolli ühiskonnas järgmiselt: “Tänane ülikool on üha enam mitte üksnes õppe- ja teaduskeskus vaid ka laiemalt ühiskonna arengusse panustaja. Teadus- ja tõenduspõhisus ei saa enam olla vaid akadeemilise mõtte osa – kogu ühiskonna areng üha keerumaks muutuvas maailmas vajab targa eluviisi eestvedajat.”

Täna, 26. augustil, saavad kokkutulnud osaleda erinevates töötubades:

• Kultuuripealinn kui regionaalse koostöö mudel – Annela Laaneots Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsustega. Omavahel on sõlmitud koostööleping, mis lisaks suursündmuse edukale elluviimisele toetab ka pikaajaliste positiivsete mõjude saavutamist Lõuna-Eesti kultuuris ja majanduselus. Millised on soovid, eesmärgid ja õppetunnid?
  • Hea linna loomine – Alina Nurmist, Aksel Part Linnaplaneerimine on seotud mitmete valdkonnaüleste otsustega, mis on tavapäraselt killustunud erinevate osakondade ja isegi omavalitsuste vahel. Tartu linn asutas käesoleval aastal linna ruumilist arengut koondava ja suunava ruumiloome osakonna. Vaatame selle otsuse sisse ja otsime koos vastust küsimusele, milline on parim koostöömudel teadmispõhise, tasakaalustatud ja 21. sajandi väljakutsetele vastava ruumi planeerimiseks.
  • Quo Vadis: Omavalitsuspäeva deklaratsioon – Sulev Lääne, Jan Trei Traditsiooniliselt kiidavad OVP osalejad igal aastal heaks ühiste seisukohtadega pöördumise Riigikogule, Vabariigi Valitsusele, Eesti Linnade ja Valdade Liidule, teistele avaliku võimu institutsioonidele ja ülikoolidele. Töötoas toimub dokumendi projekti esitlus ja arutelu.
  • Ühised väljakutsed Lõuna-Eesti taristu arendamisel – Sven Tobreluts Taristu areng toetab ettevõtlust ja tööhõivet ning toob maailma Lõuna-Eestile lähemale. Kuidas toetada kohalikku tööstust ja ettevõtlust läbi taristuprobleemide lahendamise? Millised on Eestis selle parimad praktikad? Mida KOV saab paremini teha?
  • Maksureform Eestis: kohaliku omavalitsuse finantsautonoomia – Angelika Kallakmaa-Kapsta Kohaliku omavalitsuse üksuse reaalse autonoomia üheks oluliseks aluseks on ülesannete täitmiseks vajalike finantsressursside piisav olemasolu. Valdav osa maksutuludest laekub kohalikku eelarvesse riiklike maksude, nagu füüsilise isiku tulumaksu ja maamaksu näol. Millist maksupoliitikat vajavad kohalikud omavalitsused, et tagada kaasaegsete teenuste kättesaadavus?

Tutvu VI Omavalitsuspäeva ajakavaga