Õigusfilosoofina maailma paremikku kuuluv professor Robert Alexy saab TLÜ audoktoriks

Käesoleval reedel, 26. oktoobril promoveeritakse professor Robert Alexy Tallinna Ülikooli audoktoriks. Järgmisel esmaspäeval korraldab TLÜ ühiskonnateaduste instituut audoktori auks seminari Alexy õigusteooria lainel, mis toob Eestisse õigusteaduse tippteadlased üle kogu maailma.

seminar

Professor Robert Alexy on Kieli Christian Albrechti Ülikooli avaliku õiguse ja õigusfilosoofia korraline professor ning kuulub õigusfilosoofina maailma paremikku, olles samaaegselt hiilgav riigiõigusteadlane ja õigusteoreetik. Professor Alexy külastas Eestit esmakordselt president Lennart Meri kutsel.

Teatavasti on prof Alexy tugevalt mõjutanud oma monograafiaga "Põhiõigused Eesti põhiseaduses“ Eesti põhiseaduse aluseid. Tegemist on põhiseaduse põhiõiguste analüüsiga, mis käsitleb üldise põhiõiguste teooria kõiki olulisi probleeme ja mis on seetõttu adresseeritud ühtviisi nii praktikule, teadlasele kui ka üliõpilasele.

TLÜ ühiskonnateaduste instituudi seminaril, mis toimub 29. oktoobril, keskendutakse aga järgmistele teemadele: õiguse tõlgendamise põhimõtted, õiguse ja moraali seos, Robert Alexy ja seaduse kahene olemus.

Seminari "The Law in Quest of Its Promise. Discussing Professor Robert Alexy's Legal Theory" kavaga saab tutvuda siin.

Tegemist on ainulaadse võimalusega kuulata ja osaleda ajakohases akadeemilises arutelus.

Seminar toimub 29. oktoobril Tallinna ülikoolis (ruumis A-222) ja töökeeleks on inglise keel.