Rektori vastuvõtt tublidele tudengitele

Üliõpilaste integreerimise hea näitena said kolmapäeval, 30. mail ÜTI tänukirjad riigiteaduste II kursuse õppurid Liisa Ikla, Roman Allsaar ja Jüri-Andreas Järviste. Tänukirjad andis üle rektori ülesannetes olev teadusprorektor Katrin Niglas.

ÜTI tublid tudengid rektori juures vastuvõtul

Kuidas koos lahendada sisuline, IT-alane ja kogu tehniline tugi nii omavalitsuspäevade kui ka Eerik-Juhan Truuvälja 85. sünniaastapäeva kollokviumi korraldamisel – taolise ülesande said riigiteaduste tudengid oma õppejõult Sulev Läänelt. Tehnilise toe kõrval jõudsid noored süüvida ka sisulistesse teemadesse nii et kasu tõuseb teooria õpingute kõrvale kohe kindlasti.

Prorektor Katrin Niglas:“ Niisugused aktiivsed tudengid on ülikoolile tulevikus väga vajalikud, aga ikka alles siis kui diplom käes. Suur tänu kaasa tegutsemast. Soovin teile edu eksamiteks ja nautige ilusat suve.“

ÜTI direktor Indrek Grauberg rõhutas:“ Teie lülitumine omavalitsuste projekti ja  iseenda proovile panek on tõsiselt kiiduväärt. Ainult nii, katsetades oma oskusi ja pingetaluvust saavad teist head spetsialistid.“

Valitsemiskorralduse lektor, projektijuht Sulev Lääne kiitis noorte alagtusvõimet ja nimetas suureks elukooliks nende tegutsemist muutuvates oludes. Ta uskus olevat sellest kõigest noortele palju kasu edasises elus, tulemaks toime igasuguste ootamatustega. Lääne sõnul oligi tema eesmärk õppejõuna näidata tudengitele teooria kõrval praktilist elu.

Jüri-Andreas Järviste:“ Kohaliku omavalitsuse teemad tundusid huvitavad ja intrigeerivad vast isegi sel teemal lõputööd kirjutama.“

Roman Allsaar lisas, et algul ehk nii põnev ei olnudki, aga asja edenedes huvi kasvas ja kindlasti oli uue olukorraga toimetulek ajas paremini kulgev, sest ennast sai täiega proovile panna. Tagasi vaadates oli see igati rahuldav tulemus.

Liisa Ikla nimetas projekti samuti pingeliseks ja et periood oli põnev. Igal juhul said kohaliku valitsemise teemad, päevaküsimused ja inimesed huvitavamaks ning selgemaks. Liisa sõnul tuleb nüüd veel essee ära lõpetada ja kui see esitatud, siis võib puhata.