Ühiskonnateaduste instituuti külastasid Leideni Ülikooli tudengid

Hollandi grupp

Hollandi Leideni Ülikoolis õigusteadust õppivad tudengid ja nende kolm õppejõudu tundsid huvi ÜTI-s õpetatava õigusteaduse vastu. Eestis viibimise teisel päeval nad meie juurde jõudsidki.

Olgu öeldud, et Leideni Ülikool on Hollandi vanim ülikool – asutatud 1575. aastal.

Õiguse suunajuht, rahvusvahelise õiguse professor Lehte Roots ja rahvusvahelise õiguse lektor Karolina Jozefina Aksamitowska tutvustasid põgusalt Tallinna Ülikooli erialasid ja kõnelesid seejärel lähemalt õiguse suuna õppekavadest.

Hollandlaste tõsisem huvi oli algul suunatud notarikutse omandamisele, ent Lehte Rootsi sõnul Eestis seesugust varast spetsialiseerumist ei olegi. Oma valikut ning karjääri hakatakse alles hiljem kujundama.

Karolina selgitas õppetöö korraldamist ja üliõpilaste võimalusi ja seotust eri töö- ning praktikavormidega.

Ülevaated pakkusid tudengitele huvi ja nende lõppedes tekkis elav küsimuste-vastuste melu. Uuriti suisa kõige kohta – kuidas tudengid Tallinna Ülikoolis õppides elu-oluga hakkama saavad, kas erasmuslastel aidatakse end sisse seada, kui pädev on Euroopa ja rahvusvahelise õiguse õpetamine ÜTI-s, kas me õpetame vaid Eesti õigust ja milline see õigupoolest on ja nii ikka edasi.

Mainimist väärib tõsiasi, et nii Hollandi kui ka Eesti seadusruum peegeldab suuresti saksa õigussüsteemi. Vähemalt see on meil sarnane.

Külalistel oli päris mitu küsimust Eesti kui eduka digiriigi kohta. Kuidas ikkagi väikeriik nõnda kaugele on jõudnud ja mida me oleme selleks teinud? Kas hästi digimaailmas surfavad eestlased on seetõttu ka õnnelikumad? Kogemused vahetatud ja ehk saab digimaailm nüüd ka Hollandis kiirema käigu sisse, tõdesid Leideni ülikooli õppejõud naljatades.

Tubli kolmveerand tundi kulus küsimusteks/vastusteks, misjärel viis TUKO turundusspetsialist Cristel Kiilström hollandlased kaasa linnakutuurile.