Filmi- ja meediablogi

David Truusa: Mait Agu stipendiumi laureaat 2020

Mait Agu sünniaastapäeval, 1. oktoobril anti üle kaks stipendiumi, ühe pälvis BFMi koreograafia õppekava kolmanda kursuse tudeng David Truusa.

David Truusa "recipes"

Stipendium antakse üliõpilasele, vilistlasele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise õppeaasta jooksul silma paistnud loomingulise või teoreetilise tööga, olnud edukas ja aktiivne õppetöös ning võtnud osa erinevatest tantsualastest projektidest. Stipendiumi üle andmisel pidas David Truusa ka väikse kõne:

"See tuli tõesti üllatusena.

Tegelikult, öelda on mul palju! Kaks ja pool aastat tagasi, mõtlesin ma, et, okei, olen nüüd kooli lõpetanud, mida edasi teha? Kooli ajal ei olnud ma alati küll eriline täppisteaduste austaja, aga sellegipoolest tundsin kooli lõpetades, et nüüd oleks tõesti vaja loomingulist pausi.

Enne olin tegelenud natukene iluuisutamisega ja sealt tekkis plaan proovida koreograafia õppekavale astuda – üks hea uisutreener soovitas seda ka mulle. Kui olin paberid sisse andnud, sain alles teada, milline kolmepäevane kadalipp see kõik oli. Elasin selle üle ja mõtlesin, et noh, hüppan siis pea ees uude tantsumaailma sisse. Ja siit ma olen saanud, ma arvan, edasiseks eluks juba praeguseks ajaks nii palju uusi teadmisi, uusi kogemusi, mis niisama mööda külgi maha ei jookse.

Ma tahan tänada kogu südamest kõiki oma õppejõude, kes olid teel väga toeks. Põhimõtteliselt mitte liikujast on saanud nüüd lõpuks liikuja, looja ja täitsa loodan, et mõtlev inimene ka. Ja samuti tahan tänada oma toredat ja armsat kursust. Oleme iga ettevõtmist teinud nii palju koos, kui on võimalik. Ma loodan, et ma olen teile alati toeks olnud ja olen edasi."