Filmi- ja meediablogi

Ristmeedia vilistlane Liisa Aadussoo: eriala on neile, kelle jaoks on oluline olla tulevikutrendidega kursis

ristmeedia bfm

Kuidas ülikooliaega ja ristmeedia õppimist meenutad?

Ülikooliaeg oli stressirohke kuid meeleolukas! Oli väga toredaid aegu ja meil oli äge rahvusvaheline seltskond, mida peangi selle eriala üheks plussiks. Inglise keelne õpe toob kokku huvitavaid inimesi maailma eri paigust, mis lisaks headele kontaktidele pakub ka erinevaid perspektiive ja rikastab silmaringi.

Tuginedes oma kogemusele, mida pead kogu ülikoolikogemuse juures kõige olulisemaks?

Ristmeedia õpe on väga omapärane, kuna tegime kindlates gruppides lõputöö projekti esimesest semestrist saati. See tähendab põhimõtteliselt kolme aastast grupitööd, mis on ideaalne harjutus tööpõllule suundumiseks. Lisaks ristmeedia kasutamise õppimisele, saime suure kogemuse osaliseks, kuidas teha koostööd inimestega, kes ei mõtle täpselt nagu sina, kuidas gruppi vaatamata erimeelsustele koos hoida, kuidas inimeste iseloomu ja näiteks oskuste põhjal ülesandeid jagada. Usun, et eluliselt oli see kogemus ehk veelgi suurema rolliga, kui vaid praktiliste oskuste omandamine.

Kelle jaoks on ristmeedia õppimine õige valik?

Usun, et ristmeedia on õige valik neile, kelle jaoks on oluline mõelda laiemalt ja olla kursis tulevikutrendidega. Teadmised ristmeediast annavad eelise jutustada lugu uudsel viisil ning olla seejuures teistest eristuv. Lisaks ristmeedia õppele saab väga head teadmised kogu meediamaastiku toimimisest – ka majanduslikust poolest ning saab ise katsetada ka filmi, reklaami ja saate loomist.

Millega Sa täna karjääri-alaselt tegeled?

Töötasin kolm aastat Tallinna uudistes uudisteankru ja reporterina ning paar kuud tagasi alustasin tööd uues meediamajas – olen nüüd TV3 Seitsmeste uudiste reporter. Sain BFMist baasteadmised, millega meedia- või filmimaastikul alustada ja tööalaselt on kõik läinud nii, nagu ülikooli ajal lootsin.

Kas ja kuidas täna ristmeediat oma töös kasutad?

Olen varasemalt oma töös ristmeedia põhimõtteid kasutanud, et kahe uudistesaate koostööd edendada, kuid teadmised on andnud eeliseid isegi puhkekeskuse juhatajana töötades. Innovatiivse sisu, turunduse ja erinevate meediakanalite kasutamise oskus kulub ära igal alal. Hea, et mul sellised teadmised tagataskus olemas on, kuna maailm liigub aina enam selle poole, et erinevaid meediume tuleb omavahel siduda.