Vilistlaslood

TLÜ vilistlase Liisi Voolaidi peamine töökaaslane on muusika

Milline on muusikavaldkonnas toimetava vabakutselise avalike suhete ja kommunikatsiooniinimese elu? BFMi suhtekorralduse eriala vilistlane Liisi Voolaid teab oma kogemusest väga hästi rääkida.

Foto: erakogu

BFM-i vilistlane Liisi Voolaid on lausa nii tegus noor naine, et kõiki tema toimetusi ei ole võimalik ühekäe sõrmedel üles lugeda. Ta on lauljatar Aneti mänedžer, mitmete Eesti muusikute ja muusikafestivalide avalike suhete ja kommunikatsiooniinimene (PR), DJ ning muusikakuraator. Lisaks kirjeldavad erinevad Eesti artistid vastastikku teineteise muusikat Voolaidi loodud ajakirja Edasi.org rubriigis "Vice Versa", mille kallal ta lisaks teistele muusikateemalistele artiklitele toimetab. Alates eelmisest aastast annab ta ka loenguid Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis, vastloodud muusikaettevõtluse spetsialisti õppekaval.

Liisi ütleb, et muusikavaldkonnas on vabakutselise PR-tööks vaja initsiatiivikust ning sobima peab üksi nokitsemise töö. „Suur osa mu tööst on üksi ideestamine, projektidele ajaraamistiku loomine ja tegevuse planeerimine,“ selgitab Voolaid. Seejuures kinnitab ta, et tema töö on tõeliselt lahe, kuna ta saab näha loomeprotsessi kõrvalt, olles juures asjade algusest peale. Kui siis kõrvalt näha, kuidas looming lõpuks kõikide inimesteni jõuab, siis on selles Liisi sõnul aegumatu maagia, mis toob õigel ajal alati külmavärinad.

Tulevikule mõeldes soovitab Liisi Voolaid noortel alati enda südame häält kuulata ning tiivustab tihemini endalt küsima: „Mida ja miks ma teen?“. Ta ütleb, et oluline on teha enda jaoks selgeks, milline on põnev ja tähendusrikas elu ning selles suunas tuleb julgelt minema hakata.

Kuidas kirjeldab aga Liisi Voolaidi lauljatar Anett? „Hindan Liisi julgust ja pealehakkamist. Ta on kiire kohaneja ja kannatlik ning tal on imeline oskus artisti teinekord märkamatult igas mõttes suunata," kirjeldab Anett enda mänedžeri.

Loe kogu artiklit

Tutvu lähemalt reklaami ja suhtekorralduse erialaga.