Filmi- ja meediablogi

Toimus rahvusvahelise lavastusprojekt RAZDEDAUCH

1. aprillil esietendus Sakala3 Teatrimajas rahvusvaheline lavastusprojekt RAZDEDAUCH, mille loomisel andsid oma panuse ka koreograafia ja IKUMUMU õppekavade õppejõud ja tudengid.

fine5

RAZDEDAUCH valmis 7 riigi tantsukunstnike ühistööna „Loov Euroopa" poolt toetatud projekti „BET – Body, Experience, Time through 45+ dancers" raames. Projekti tantsijad Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Rootsist, UK ja Eestist on vanuses 45–65 ning lavastust saab lisaks Tallinnale näha ka Lätis, Leedus, Norras ja Soomes. EU projekti juhiks on Fine5 Tantsuteater Eestist.ettevalmistus

Projekti meeskonda kuulusid koreograafide ja tantsijatena Tallinna Ülikooli BFMi õppejõud Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Projekti assistentideks lavastuspraktika raames olid koreograafia magistrandid Sandra Põld, Aneta Varts, Kristiina Vilipõld, David Truusa, Birgit Orulaid, Marit Miller (juhendajad T. Ollesk, R. Nõmmik). Muusikat projektile kujundasid ja lõid BFMi IKUMUMU õppejõud Gerhard Lock ja IKUMUMU tudeng Ardo Richter (juhendaja G. Lock). Lavastuse helimaastiku jaoks installeeris Sakala3 Teatrimaja Kammersaali ambisoonilise helikupli EKA Uusmeedia stuudio juhataja ja EMTA õppejõud Hans-Gunter Lock. Teoseid sellesse keskkonda lõid EMTA magistrant Otto Iivari (juhendaja H.-G. Lock) ja Fine5i tellimusena Gerhard Lock, algul üksteisest kaugel asuvad heli- ja tantsuruumid lõpuks sulandusid. Helikupli töötoad EMTA helisünteesi ja EKA heliproduktsiooni kursuste tudengitele viis läbi Hans-Gunter Lock. Helikupliga käisid tutvumas Gerhard Lockiga ka TLÜ IKUMUMU ja TLÜ digitehnoloogiate instituudi tudengid ning vilistlased.kummardus

Lavastuse RAZDEDAUCH peateemaks on piirid meie sees ja meist väljas, lavastus avab loovalt tantsukunstnike isikupära ja mõtterännakut inimhingest, tema piirideta olemusest ja füüsilise läheduse vajadusest piiritletud maailmas Rahvusvahelise tantsukunstnike meeskonna manifestiks on, et tantsimine on elukestev õpe, loominguline töö ja tegevus.

"BET - body, experience, time through 45+ dancers" on toetatud 2020-2024 Euroopa Liidu Creative Europe poolt, samuti toetavad projekti Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linn, Läti Kultuuriministeerium, Tanssiteatteri MD (Tampere, Soome), Hammerfest Commune (Norra), Nordic Culture Point, Arts Promotion Center Finland. Eesti etendused toimusid koostöös: Sakala3 Teatrimaja, Fine5 Tantsuteater, PARTY, Stellaris DansTeater, Hans-Gunter Lock, Gerhard Lock, Kalle Aasamäe, Ants Kurist, Ardo Richter, TLÜ BFM-i IKUMUMU ja koreograafia õppekavad, EMTA ja EKA heliproduktsiooni kursuste tudengid.

Foto: Julia Zitluhina

Rohkem infot

Info Fine5 lehel