Teadus

ADORE: Juurdepääsetavus digitaalse kommunikatsiooni ülikooli õppekavades

17. novembril 2021 toimus Erasmus+ programmi kaasrahastatud projekti ADORE (Accessibility in Digital Communication Higher Education Curricula) virtuaalne avakoosolek, mida võõrustas Tallinna Ülikool.

adore photo

Kaheaastane projekt algas 1. novembril 2021. Projekti ADORE põhieesmärk on harida ülikoolide kommunikatsioonivaldkonnas töötavaid õppejõude juurdepääsetava sisu kirjastamise osas ja tutvustada, kuidas pakkuda kommunikatsiooni õppekavades kaasavamat õpetamiskogemust.koosoleku foto

Projektiga luuakse ainulaadne partnerlus kõrgkoolide, koolitusorganisatsioonide ja erasektori vahel, mille üldine eesmärk on integreerida juurdepääsetavuse oskused kõrghariduse õppekavadesse kommunikatsioonivaldkondade jaoks. Samuti on projekti eesmärk valmistada üliõpilasi ette majanduse ja ühiskonna praeguste ja tulevaste vajaduste rahuldamiseks. Projekti ADORE viib läbi viiest Euroopa partnerist koosnev konsortsium (Tallinna Ülikool, Funka Nu AB, Maribori Ülikool, Paris-Lodron-Universität Salzburg ja INUK Institut za napredno upravljanje komunikacij). Projekti koordineerib Tallinna Ülikool Balti filmi, meedia ja kunstide instituut. Projektijuht on kultuuridevahelise kommunikatsiooni professor Anastassia Zabrodskaja ja kommunikatsioonijuhtimise magistrikava kuraator.

EU co-fund logo