Suvel jõuab ekraanile punkmuusikal prügist ja armastusest

Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi filmikunsti neljanda kursuse tudengite lõpufilm “Rentsli krahvid” toob vaatajateni südamliku ent jahmatava loo otse prügiliini äärest. Film võetakse üles juba käesoleval talvel Ida-Virumaal ning see valmib 2022. aasta suvel.

film "Rentsli krahvid"

“Rentsli krahvide” idee autorite peamine soov on katsetada uusi formaate ning kohti – “Soovisime mitte ainult kastist välja astuda, vaid see kast ka lõhki rebida, kokku trampida ning ilusti ettenähtud prügikasti ära visata,“ tõi filmi produtsent Merili Laur välja.  "Rentsli krahvid" film

Kui kaks prügimäel töötavat prügisorteerijat Hilse ja Tang avastavad, et on käivitatud üleriigiline üleskutse sorteerida oma prügi, tunnevad liinitöötajad oma igapäevatöö suunas üüratut ebaõiglust. Nad teevad niigi riigi kõige mustemat tööd ja seegi tahetakse neilt ära võtta. See on otsene rünnak nende vastu ja see sunnib neid tegutsema.

Film võetakse üles Ida-Virumaal, mis võlub tegijaid eriomase maastiku ja infrastruktuuriga. See võimaldab luua täiesti omaette maailma ning annab ka inimeste poolt hüljatud rajoonidele ja hoonetele uue värvingu. Protsessi kestel tehakse koostööd Ida-Virumaa kohalike inimeste, ettevõtete ja Viru Filmifondiga.

Filmikunsti tudengitel tuleb õppetöö jooksul teha valmis neli eriilmelist semestrifilmi, millest neljas ehk lõpufilm ongi “Rentsli krahvid”. Viimane film annab võimaluse proovida ja katsetada veelgi rohkem – kombata ja ületada loomingulisi piire, teha filmi kvaliteetselt ning võrdväärsel tasemel nagu reaalses filmitööstuses, avades seeläbi uusi uksi filmimaailma.

Tudengiprojektid ei puhkeks õitsele, kui valmimisprotsessi juures ei oleks inimesi ja ettevõtteid, kes vajalikul hetkel oma abikäe ulatavad. "Vaid tänu lahketele abilistele on võimalik teha tudengifilme sarnaselt professionaalsele filmitootmisele," selgitas Laur. 

“Rentsli krahvid” filmi tootmisele saab abikäe ulatada igaüks – vaid loetud päevad on linateose valmimisele võimalik hoogu anda Hooandja keskkonnas. Projekt annab võimaluse ühel unikaalsel muusikaliunistusel täituda.

Hooandjas filmile hoogu andes saab oma silmaga näha ühe unikaalse muusikaliunistuse täitumist.

Hooandjasse

Jooksvalt saab filmi tegemistega kursis olla filmi Facebooki kanalil ja Instagramis.

filmi "Rentsli krahvid" meeskond